Štedré dotácie pre Vadalovcov a Rodovcov verzus omrvinky pre našich včelárov

Vo februárovom čísle mesačníka Včelár sa ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná prihovára našim včelárom. Prečo to považujem z jej strany za drzosť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka sa im na úvodnej strane prihovára bombastickou správou v znení: ,,Na podporu včelárov a včelárskych združení v roku 2018 rozdelí agrorezort v rámci Národného plánu stabilizácie a rozvoja slovenského včelárstva 1,2 milióna eur. O poskytnutie pomoci si po novom budú môcť požiadať včelárske združenia, ktoré združujú najmenej 10 % včelárov oproti doterajším minimálne 30 % včelárov. Štátna podpora sa tak dostane k väčšiemu počtu prijímateľov.”

Väčšina včelárov pravdepodobne považuje tento príhovor za zlý vtip. Agrorezort rozdelí slovenským včelárom 1,2 milióna eur, čo je v porovnaní s agrodotáciami len pre známe talianske skupiny Rodovcov a Vadalovcov v hodnote 68 miliónov eur totálna smeť! Slovenské včelárstvo a zároveň aj slovenský med patrí medzi najlepšie na celom svete. Dlhodobo sa vo svetových súťažiach nachádza na popredných alebo rovno prvých priečkach. Za „odmenu“ ministerstvo rozdelí včelárskym združeniam 1,2 milióna eur, čo takmer ani nestačí na členské pre členov združenia. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ďalším zvláštnym faktom je, že agrorezort znížil % podiel včelárov v združení z 30 % na 10 %, čo malo za následok, že sa zrazu objavilo náhodné včelárske združenie, ktoré bude čerpať z tohto ,,obrovského” balíka pre včelárov.

Čo však mňa osobne zaráža najviac, je tá drzosť prihovárať sa včelárom v ich časopise s faktami, ktoré sú doslova medovými fúzami pre všetkých čestných včelárov na Slovensku.

Držím palce našim včelárom aj v týchto ťažkých podmienkach podnikania na Slovensku, že prezentujú Slovensko ako medovú krajinu. :)

Miroslav Žiak

Miroslav Žiak

Bloger 
  • Počet článkov:  116
  •  | 
  • Páči sa:  60x

Mladý človek, ktorému nie je ľahostajný osud našej krajiny, expert na potravinárstvo SaS a futbalový rozhodca, ktorý vyštudoval Bezpečnosť a kontrolu potravín na Slovenskej Poľnohospodárskej Univerzite v Nitre. Taktiež župný poslanec TSK a poslanec NRSR.Kontaktovať ma môžete: miroslav.ziak@strana-sas.skMobil: 0907 536 155web: http://miroziak.sk/ Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu