Moje metódy výpočtov druhých mocnín, radov figurálnych čísel, poradového násobenia a spôsob doplnenia základnej vety aritmetiky, či rozloženia prvočísel v rade prirodzených čísel poukazujú v krátkosti na toto:
Všetko je tvorené myšlienkou - vedomím, kde sa do bodu 0 dosadzuje ľubovoľné číslo. Vzniká druhá mocnina, ktorej postup výpočtu korešponduje s geometriou použitých figurálnych čísel.
Podobne ako sa tvoria druhé mocníny, vytvára sa napríklad aj vedľajšie kvantové číslo elektrónu.
Súčinom druhej mocniny s číslom 36 po jeho odmocnení vzniká stred prvočíselnej dvojice 6 * k. Stred prvočíselnej dvojice je jadrom atómu.
Z toho logicky vyplýva, že prvočíselných dvojíc musí byť nekonečne veľa, lebo jadro by nedržalo pokope a vesmír by sa mohol rozpadnúť.
/Vidieť to aj na rovnoramennom trojuholníku vytvorenom z čísel, v ktorom je ukrytý dôkaz Goldbachovej hypotézy. Platí tu zrkadlový obraz symetrie vesmíru./
Fotón s myšlienkou v sebe, preto zákonite cez možný stred prvočíselnej dvojice / 6 * k / nesie časticu hmoty.
Vývoj a práca vesmíru pokračuje metódou rozloženia prvočísel cez základné deje v kvantovej mechanike:
Zákonitosti a postupy v metóde plne korešpondujú s atómami prvkov, kde je stred prvočíselnej dvojice ich jadrom a vytvárané hodnoty vpisované do tabuľky sú elektrónmi týchto atómov.
Metódou vynásobenia hodnoty číslom 6 plus jedna, alebo mínus 1, by sa mali elektróny pohybovať v čase.
V metóde existujú aj nedeliteľné kvantové skoky - posun o hodnotu prvočísla v riadku daného prvočísla. Po súčine dvoch prvočísel vzniká chemická reakcia.
/ Myšlienky si neskôr popíšeme aj s platiacimi zákonitosťami, ktoré vyslovili svetoznámi vedci /
Samotná veľkosť prvočísla / 5; 7; 11; 13; 17; 19; 23; 29; 31; 37..... atď. / je preto vlnením – kvantovým skokom.
Súčinom dvoch prvočísel vzniká reakcia s prechodom fotónu z jedného elektrónového orbitálu na druhý.
V súčinnosti s časom, ( 6 * plus ; mínus 1 ) * ( 6 * plus ; mínus 1 ) prebieha tvorba nového prvku premenou usporiadania elektrónov na orbitáloch s existujúcim prepojením elektrónov na pomer síl v jadre atómu .
Aj tu platí vesmírny zákon - princíp vzájomného prepojenia všetkého so všetkým. Princíp platí aj pri prvočíslach. Vieme, že ak poznáme prvočíslo 5 a 7, vieme postupne nájsť všetky existujúce prvočísla metódou rozloženia prvočísel v rade prirodzených čísel.