Zhromaždenie za práva zvierat

Vo štvrtok (4. 2. 2010) sa na stránkach SME objavil článok o návrhu novely trestného zákona, podľa ktorého by sa mali zvýšiť tresty za týranie zvierat. Podobný návrh bol opozíciou v parlamente predložený už v decembri minulého roka, no neprešiel. Návrh bol síce mierne pozmenený (zmena spočíva v tom, že vymedzuje zvieratá, ktorých sa má týkať), no zrejme aj tentokrát mu hrozí podobný osud ako minule. Napriek tomu, že väčšina opýtaných zo súčasnej vládnej koalície sa zhodla na tom, že novela zákona je dobrý nápad a zvieratá do politikárčenia ťahať netreba. Prečo teda moje pochybnosti?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Stačí si všimnúť vyjadrenie podpredsedníčky Smeru, Jany Laššákovej (podľa vyššie spomenutého článku SME):

„Trestné kódexy sú vážne zákony a aj keď chápem predkladateľov, my s najväčšou pravdepodobnosťou takýto návrh nepodporíme"

Jana Laššáková tvrdí, že chápe predkladateľov, no ja vonkoncom nechápem ju. Je jasné, že podporiť návrh opozície je pre koalíciu priveľkým sústom. Zdá sa byť jasné i to, ako veľmi poslanci v parlamente používajú pri hlasovaní svoj vlastný úsudok a ako sa medzi nimi ctí slobodná vôľa . Ale to, že ich rukojemníkmi sú často nevinní, bezmocní, ktorí za svoje práva sami bojovať proti človeku nemôžu (nemyslím teraz len zvieratá), považujem za hyenizmus.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Snažím sa byť teraz apolitický ako to len ide a viem, že sa mi to veľmi nedarí. No stále je tu nádej, že návrh novely zákona v utorok 9. 2. prejde. Ak chcete tento návrh podporiť, príďte v tento deň 9:30 pred budovu Národnej rady SR a zúčastnite sa zhromaždenia za práva zvierat. Ide o občiansku iniciatívu, ktorú podporujú aj Mačky SOS a Sloboda zvierat.

Viac informácií o pôvodnom návrhu novely nájdete tu:

http://www.sme.sk/c/5146918/za-tyranie-zvierat-basa-nebude.html
http://www.sme.sk/c/5062028/aktivisti-navrhuju-sprisnenie-trestov-za-tyranie-zvierat.html

Ak ste na Facebook-u, môžete tiež navštíviť stránku skupiny, ktorá sa výraznou mierou podieľa na organizácii zhromaždenia a kde nájdete aktuálne informácie:

Skryť Vypnúť reklamu

http://www.facebook.com/group.php?gid=260271649083&ref=ts

Peter Mišák

Peter Mišák

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milovník kvalitnej hudby, dobrého filmu, kníh a prírody. Softvérový vývojár so slabosťou pre počítačovú grafiku, multimédiá a hry. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu