Dark water alebo ako som chcela napísať recenziu k filmu

Ja sa rada bojím. Samozrejme, za určitých, presne vymedzených podmienok. Podmienka prvá, báť sa len a len pri pozeraní filmu (nemusí to byť hneď horor, mne stačí k bátiu sa pramálo :)). Podmienka druhá, báť sa v spoločnosti osoby, ktorú len tak hocičo z miery nevyvedie. Podmienka tretia, aby sa v mojej blízkosti nachádzal vankúš, perina, deka, teda niečo, pod čo sa môžem skryť. A v prípade potreby, aby boli dvere do najbližšej miestnosti dokorán otvorené. A podmienka štvrtá, posledná, aby ten film, ktorý mi pripraví strašidelné predstavy, bol fakt dobrý, čo najmenej krvavý (teda žiadne motorové píly, cirkulárky, sekery) a tajomný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)
Obrázok blogu
(zdroj: www.kinoswiat.pl/dvd/ dark-water/dark-water-p.jpg)

Taký japonský horor, to je ono. V piatok som si za hore uvedených podmienok (okrem druhej...) pozrela jeden fakt strašidelný. Dark water.

Ak mám pravdu povedať, dej si veľmi nepamätám, vlastne som toľko odbehovala do kuchyne a späť a na chodbu a späť, že čistý čas pozerania filmu je biedny (tá druhá podmienka je dobrá nielen na upokojovanie vystrašeného radosabojiteľa, ale aj na nutné doplnenie deja).

Tak viem len toto. Mladá žena sa presťahuje so svojou 6-ročnou dcérkou do nového bytu, kde čoskoro nato začne cez steny presakovať voda... Všetko je tajomné, nebezpečenstvo číha z každej kvapky vody (hlavný nositeľ zla). Kamera, strih, hudba, všetko je na jedničku. Farby sú tak ponuré, že aj bez strašenia by ma z filmu mrazilo. Prekvapenie (teda to bububu) prichádza nečakane, bez zvláštneho upozorňovania hudbou. Pre môj nízky tlak ideálne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Časť filmu som presedela zakrytá po uši (a hlavne oči) v perine, časť som odpočúvala v kuchyni, niečo v kúpeľni. Potom, čo v jednej scéne začala do vane tiecť špinavá voda a popri tom aj čudne bublala, som kúpeľňu vymenila za chodbu. Takticky. A potom keď z kohútika vyliezli kadere čiernych vlasov... brrrr!

No, veľa som vám asi o tom filme nepovedala, ale keď sa radi bojíte, tak si ho pozrite, ale pochybujem, že budete o ňom vedieť viac :). 

(Autorka textu je špinavá a zásadne odmieta vstúpiť do kúpeľne.) 

Lucia Mitaľová

Lucia Mitaľová

Bloger 
  • Počet článkov:  101
  •  | 
  • Páči sa:  0x

pozorovateľ Zoznam autorových rubrík:  Italianočo sa mi páčiNiečo vedeckéhoObrázkyFotkylen tak...SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu