I love you, but I love myself more ...

Vzťah ženy a jej šatníka je jedným z najdôležitejších v jej živote. Viem, že mnohí z vás budú moje priority automaticky považovať za nesprávne, no aj tak pri tom ostanem. No pred tým než s tým niekto začne, ujasnime si jedno. Ani jedna z nás nemôže mať nesprávne hodnoty, pokiaľ sú správne pre ňu samotnú. Názor okolia v tom okamihu prestáva byť zaujímavým...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Žiadna z nás nemôže mať zvrátené priority. Žiadna z nás nemôže povedať tej druhej, že v živote by mala uprednostňovať niečo iné než to, čo je dôležité pre ňu. To jednoducho nejde a to ešte z jednoduchšieho dôvodu. Každá žena, každá slečna je originál, ktorý je výnimočný, nenapodobiteľný a nenahraditeľný. Každá žena má právo na to, aby žila svoj život po svojim, podľa svojich pravidiel, alebo úplne bez nich.

Názor ostatných by nemal mať vplyv na rozhodovanie či konanie, prestaňme sa podľa neho riadiť tak striktne. Nerobme len to, čo sa od nás očakáva. Inak z nás bude len bezcenná kópia, absolutne nepoužiteľná, pretože každý svoj krok zvažuje na základe názoru okolia.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiť. Žiť podľa seba. Nie podľa druhých.

Je to úžasný pocit, robiť radosť tým ,ktorí nás majú radi, ktorým na nás záleží. No dajme popritom pozor na to, aby sme to tú radosť, ktorú okolo seba rozdávame, nebralo z nášho života, Nepremrhajme ho. Takéto plytvanie si žiadna z nás nemôže dovoliť.

Prestaňme sa cítiť zle za to, že s niekým nechceme stráviť všetok náš čas. S niekým, kto tie drahocenné minúty aj tak nevie oceniť. Je len a len na vás, aby ste rozhodli. A niet nikoho, kto by vám mohol tvrdiť opak. Vyslovme nahlas naše priania a nebojme sa ich plniť. Ak nemáme náladu nezdvihnime telefón. Neotvorme dvere. Vyskúšajme si všetky nové šaty, prečítajme časopisy a pozrime ten hlúpy seriál bez pointy.

Skryť Vypnúť reklamu

Len tak. Sem tam. Pre radosť. Pre našu.

Istá štatistika ukázala, že pracovné náradie rozbliká v mužskom mozgu také isté oblasti, ako nahá žena. Žeby to bolo tak u nás pri novej kabelke, topánkach alebo šatách? No a čo že ich nepotrebujete. Že ich nevyužijete. A že sú tie vysoké opätky nepraktické. Aspoň raz na to jednoducho nemyslite. Takéto výčitky majú sladkú príchuť.

Móda nie je luxus. Je to právo každej z nás. Je to umenie, história, kultúra. Je to spôsob ako ukázať každé vaše úžasné, dokonalé JA. Umožní vám zmeniť vašu osobnosť tak často, ako dokážete zmeniť svoj outfit. Že kreditka má niečo proti? Aspoň raz ju ignorujte. A ona prestane.

Skryť Vypnúť reklamu

Buďme tie sebecké mrchy, ktorým je vlastná spokojnosť nadovšetko dôležitá. Nie stále. Ale aspoň občas. Nebojme sa byť zamestnané pár dní v týždni sami sebou. Na plný úväzok. Neničme si make-up pre hlupákov, nenechajme si od nich podkopať naše sebavedomie.

Naopak. Usmejme sa. Poďakujme sa. A ono ešte porastie.

Majme úctu k sami sebe, inak ju nemôžeme očakávať od ostatných, pokiaľ si ju nedoprajeme my. Myslite aj na seba. Veď občas je ten život tak krásny ak máte na pamäti, že máte záväzky len voči vašemu šatníku...

Miriam Králiková

Miriam Králiková

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka z Banskej Bystrice so záľubou pre písanie... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu