Romantika

S kamarátkou to zvykneme tak ironizovať...Že randíme s mestom. Už toľké roky! Začína to byť aj vážne...Možno som zaľúbená. Sedíme uprostred námestia na fontáne a pozorujeme okoloidúce mamičky, ktoré tlačia kočík a okolo drieku držia manžela. Širokánsky úsmev, až kým bábätko nezačne plakať. Raňajkujeme v našom obľúbenom podniku a vypočujeme si úryvok rozhovoru stolu odvedľa. Pousmejem sa. Ďalší rozvedený, s dvomi deťmi, ktorý chce svoju potenciálnu novú partnerku zaujať skúsenosťami zo sveta, ktoré ako veľký cestovateľ nadobudol. Ona sa blažene usmieva. Všimnem si, že mu z topánok trčia tmavomodré ponožky s detským vzorom...Už sa smiechu neubránim. Odpíjam z kávy a v kamarátkiných očiach vidím to isté.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Počas prechádzky parkom počúvame typické reči prvého rande. Už vieme, ktoré lavičky treba obísť. Sami na nich nezriedka sedíme. Na sklonku večera vychutnávame koktail. Usmejeme sa na vchádzajúceho pána. Ten sa pri nádychu dymu vo fajčiarskej časti otočí a odíde. Smola. Prevrátime očami a pokračujeme v rozhovore...

Telefónne číslo som už písala na všeličo. Od mandarínky až po opačnú stranu účtu v bare.Miesta stretnutia už tiež nebývajú bohvieako prekvapivé.A potom, čo sa z randenia stal obchod, sa pýtam, čo je to romantika?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslím, že neexistuje otrepanejšie slovo. A neexistuje krajší pocit, keď je napokon aj tak celkom nový a jedinečný. Romantické je to, čo sa nás dotkne, čo pošteklí naše zmysly a niečo, čo nepochádza ani z výpredaja, ani akciovej ponuky. Je to pocit individuálny. Romantika je také malé odhalenie. Čo sa pod týmto pojmom skrýva, nie je nič iné len sny a priania.

Táto skúsená Lady to nikdy nemala ťažšie ako dnes, no zároveň nebola nikdy tak vyhľadávanou. V tomto neskutočne racionálnom čase, kde vzťahy začínajú aj končia cez internet, kde sme zavalení informáciami a predsa nič nevieme, je romantika občas ako liek. Potrebuje miesto a vyžaduje čas. Je to hra večných mýtov: hľadanie druhej polovičky, hviezdnatá obloha, niekde v pozadí hrá tichá hudba, Audrey Hepburn sedí na okne... Smoklíme. Ale! Lepšie gýč, ako nič.

SkryťVypnúť reklamu

Romantika sa k láske správa ako cukor k silnej šálke espressa. Zobudíme sa aj bez neho, ale niekedy to nie je ono. Cukor nie je životne dôležitý. V prehnaných dávkach dokonca veľmi nezdravý. Ale...Chutný. Pokušenie.

Každý začiatok flirtuje s romantikou. A takisto aj každý koniec. Sú momenty medzitým, pre ktoré musíme sami pohnúť zadkom, aby trochu zaiskrili. Je to dobrodružstvo. Keď sen a skutočnosť tancujú tango...

Miriam Králiková

Miriam Králiková

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka z Banskej Bystrice so záľubou pre písanie... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu