Dôvod viery a neviery v Alaha

…podľa Koránu. Len zopár veršov, pre ilustráciu. Text preložený z arabského originálu je zvýraznený tmavým písmom, komentáre v zátvorkách slúžia na dovysvetlenie, a sú to slová autorov prekladu (nie moje). Zdroj : Korán – preklad do slovenského jazyka s vysvetlivkami, preložil Abdulwahab Al-Sbenaty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (34)

Korán 6 :111-112 Aj keby sme k nim zoslali dole anjelov a aj keby k nim prehovorili mŕtvi a aj keby sme pred nimi všetko zhromaždili (všetky znamenia a dôkazy, ktoré žiadali) , aj tak by neuverili, iba ak by Boh chcel. Väčšina z nich je však neznalá. Takto sme učinili (s podobným postojom, aký majú k tebe, Muhammad a k muslimom títo ľudia z Qurejšu, ktorí odmietajú veriť) každému prorokovi nepriateľov - satanov z radov ľudí a z radov žinnov. Vnukajú jedni druhým okrášlené slová v podobe klamu. A keby (Muhammad) tvoj Pán chcel, neboli by to robili. Nechaj ich i to, čo si vymýšľajú

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Korán 6 :110. Poobraciame (v anglickej verzii je « zapečatíme / zamkneme) ich srdcia a zraky (aby nevnímali a nevideli znamenia, ktoré sme zoslali) a budú ho (Korán a znamenia v ňom obsiahnuté) vidieť tak, ako ho videli prvýkrát (keď ich prorok Muhammad k tomu po prvé vyzval), keď v neho neuverili. A ponecháme ich tápať vo svojej skaze.(Verš opäť potvrdzuje zásadu, že človek sa má snažiť o Bohu a Jeho znamení premýšľať, avšak či k viere skutočne dospeje, na to už potrebuje Božiu pomoc a povolenie.)

Korán 6:107 Keby Boh bol chcel (bol by ich prinútil a) nepridružili by k Nemu (nič a nikoho) . A neučinili sme ťa (Muhammad) strážcom nad nimi (nad tými, ktorí k Bohu pridružujú, aby si ustrážil to, čo konajú) a nie si za nich (a za ich konania) zodpovedný. (Tvojou povinnosťou je len oznámiť im posolstvo, nie si ani ich strážcom ani dozorcom, tak ich nechaj, nech si robia, čo chcú a nech kráčajú po ceste, ktorú si vybrali.)

Skryť Vypnúť reklamu

Korán 32 :13 Keby sme boli chceli, boli by sme dali každej duši jej správne usmernenie , avšak uplatnia sa slová Mnou (Bohom) dané: « Naplním peklo počtom žinnov a ľudí »

Boh by síce mohol usmerniť chybujúcich a krivdiacich, ale neurobí to. Boh správne neusmerní všetky svoje stvorenia, lebo by porušil svoje slovo o naplnení pekla. Ľudí, ktorým sa rozhodol zapečatiť srdcia a zraky, aby nespoznali božie znamenia a ostali v neviere a skončili v ohni, bude každá bytosť preklínať :

Korán 2:161-162 Tí, ktorí odmietli veriť (neupustili od svojej neviery počas svojho života) a zomreli, odmietajúc vieru, tým je určené prekliatie Božie, prekliatie anjelov a všetkých ľudí. Ostanú (tí, ktorí odmietajú veriť, uvedení v predchádzajúcom verši) v ňom (v tomto prekliatí) naveky. Nebude im zmiernené trápenie a ani im nebude dožičený žiaden odklad (nebude im daný žiaden odklad výkonu trestu, ktorý bol pre nich určený)

Skryť Vypnúť reklamu

Nasledujúci verš znie ako výsmech súdnemu človeku :

Korán 2:163 Váš Boh (ľudia) je jeden jediný Boh, niet boha okrem Neho, v Jeho moci je milosť, a je milostivý.

Milostivý boh je scenárista, ktorý píše príbeh. Vymyslí dobré a zlé postavy, ON vyberie hercov, ktorí ich budú hrať. Po natáčaní hercov hrajúcich zlé postavy podľa jeho scenára POTRESTÁ ukrutným trestom, lebo nehrali dobré postavy.

Každému človeku, ktorý sa pohráva s myšlienkou prijať islam za svoje náboženstvo, srdečne odporúčam NAJPRV si prečítať Korán. Aj viackrát. Najideálnejšie je porovnať si viacero verzií prekladov (na internete je ich neúrekom) a pristupovať k nemu maximálne kriticky. Zaznačiť si každé slovo, každý verš znejúci nelogicky či nehumánne, a pýtať sa. Nenechajte sa odbiť nezmyslami ako : « toto je jednoducho božie slovo, a boh vie lepšie ako my obyčajní smrteľníci », alebo « Korán je nepreložiteľný » - toto tvrdenie je jednoducho smiešne. Ak isté slovo neexistuje v cieľovom jazyku, dá sa opísať a vysvetliť.

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Skryť Zatvoriť reklamu