Európa v roku 2029

Zábery z katastrofického filmu, kde sa svet ponoril do chaosu a beznádeje, lebo ženy prestali rodiť deti, kde hodnota človeka bola zredukovaná na jeho pôvod a každý imigrant odsunutý do getta s nasledovným povstaním a občianskou vojnou. Rýchlo za sebou nasledujúce sekvencie s ukážkami protestov a manifestácií (kde, kto, za čo, prečo je nepodstatné), pár do kamery vrieskajúcich ľudí, ideálne farebných, pár výrastkov rozbíjajúcich niečo, ideálne farebných. Veci vybuchujúce, veci rozbité, všetko podfarbené krásnou dramatickou hudbou a všetkovysvetľujúci text.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Islamskí prisťahovalci mávajú 3 až 5 detí, čoskoro prečíslia bielych, z Holandska ušlo 40 000 ľudí, rotterdamský starosta je moslim, vo Francúzsku je 1000 islamistami ovládaných giet pod nosom bezmocnej polície, Taliansko, Maďarsko a Poľsko ovládnu nacionalisticko-fašistické strany a ľudia (samozrejme bieli) z Európy tam budú utekať pred islamizáciou...

No taaak... Čo je cieľom takýchto dielok? O čo autorom ide?

Vyvolané reakcie idú od "trochu propaganda, ale majú pravdu", cez "s moslimami mám len zlé skúsenosti. Jeden ma okradol, takže je to osobná skúsenosť" až po "do plynu!". Óóó môj Bože, jeden ťa okradol, no to sú svine, zmasakrovať ich všetkých! Navrhni postup, mali by sme sa obmedziť len na čerstvých moslimských prisťahovalcov, alebo k nim šupneme aj tých z kresťanských krajín? A čo s potomkami prisťahovalcov, ktorí sa narodili v Európe? Kašľať na nich, či zlikvidovať tiež? Po ktorú generáciu? A čo s krížencami? A čo s modrookými konvertitmi, kam ich zaradíme? (všetko kurzívou myslené veľmi veľmi veľmi veľmi ironicky)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ježia sa mi chlpy, keď počúvam podobné katastrofické scenáre "my bojujúci proti tým zlým". Rovnaký názor som počula od pár moslimov: občianska vojna medzi utláčanými veriacimi a rasistickými neveriacimi. Budem úprimná, nepáčilo sa mi to vtedy od nich, a nepáči sa mi to ani dnes od iných. Vždy existuje aj iná možnosť, než násilie. Vždy existuje možnosť voľby. Nepredpokladám, že by boli podobné scenáre vôbec reálne. Respektíve pevne verím, že my, ľudstvo v 21. storočí, nie sme až takí sprostí ako sa to na prvý pohľad zdá.

Áno, islam je za vlasy pritiahnutá nespravodlivá nábožensko-politická diktatúra. Narcistická ideológia založená psychicky aj fyzicky chorým človekom smädnom po uznaní, a šírená inými smädnými po majetku a moci, ktorá nie že nemá miesto v Európe, ona nemá miesto v žiadnej aspoň trošičku civilizovanej spoločnosti. Ideológia, žiadna ideológia sa nedá poraziť násilím, ani vojnou, ani ničou smrťou (viď neonacisti). Jedinou zbraňou proti chorej ideológii je vzdelanie, prístup k informáciám, kultivovanie samého seba, neukojiteľná zvedavosť a smäd po poznaní. Každý jeden človek, ktorý pracuje na svojom "všeobecnom prehľade" a na odstraňovaní najčastejších chýb v uvažovaní, chráni pred akoukoľvek nezmyselnou ideológiou seba aj svoje okolie.

SkryťVypnúť reklamu

Okrem toho,to že sa dieťa narodí do moslimskej rodiny, neznamená že bude moslimom. Je štatistický predpoklad, že Indonézia islamskou krajinou dlho nebude , moslimovia tam islam opúšťajú. Mladí Egypťania demonštrujú proti Moslimskému Bratstvu a na internete sa vysmievajú z islamských učencov a autorít. Moslimovia v islamských krajinách opušťajú islam, často v tajnosti a občas verejne. To isté deti prisťahovalcov v západných krajinách. Často stačí málo: rozvíjať racionálne myslenie, vzdelávať a "aha moment" nenechá na seba dlho čakať. Je to komplikovaná zmena, je veľmi tvrdé musieť si priznať, že som sa nechala oklamať a klamať tak dlho. Človek cíti strach, čo ak islam je pravda a pochybnosti sú len pokúšaním Satana a ja neobstojím v božej skúške. Človek cíti hnev a zapiera, to nie je dobrý preklad, to si vymysleli ľudia čo chcú uškodiť islamu, Aisha určite nemala iba 9 rokov keď s ňou 54-ročný Mohamed začal spávať, nie, náš Prorok neobjednával vraždy ľudí len preto, že sa mu posmievali, nie, on neasistoval pri vyvražďovaní celých kmeňov a trestal iba tých, ktorí si to naozaj vážne zaslúžili...

SkryťVypnúť reklamu

Jeden verš v koráne hovorí, že popieranie Alaha je horšie ako vražda. Nesúhlasím, nič nie je horšie ako vziať život, tobôž nie hlásenie sa k alebo odporovanie akejkoľvek ideológii. Autori videa nie sú o nič lepší, než islamskí fundamentalisti. Jedni aj druhí šíria dogmu "ak nie si s nami, si proti nám".

Na to, že je islam iba domček z karát, padá s veľkým hrmotom. Ale ochrana pred ním je v jeho vlastných textoch, nie v podrezaných hrdlách alebo v prestrelených hlavách.

Howk!

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu