Sharia 4 Slovakia, časť druhá...

Podľa admina stránky: "Rasizmus je pre muslimov nepochopiteľný, pretože Korán hovorí o rovnoprávnosti (čo je vidieť napríklad v postavení cudzích moslimských robotníkov v Saudskej Arábii) všetkých ľudí nasledovne:" „Ó ľudia! Veru Sme vás stvorili z muža a ženy a učinili Sme z vás národy a kmene, aby ste sa vzájomne spoznávali. Veruže najušľachtilejší z vás u Alláha je ten, ktorý je najbohabojnejší. A Alláh je veru Vševediaci a všetkého je si dobre Vedomý." Korán 49:13

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)

Pravdupovediac, je veľmi sympatické, ak človek uprednostňuje rovnosť ľudí pred povyšovaním sa nad ostatnými. Pekný verš o vzájomnom spoznávaní. Škoda, že sa Mohamed neobmedzoval len na takéto slová. Už samotná Fátiha (otvárateľka, prvý verš v Koráne) jasne vyjadruje, že moslimovia majú navrch: "nedaj aby sme boli ako tí, čo si zaslúžili Tvoj hnev, ani ako tí, čo vybočili z rovnej cesty" (t.j. židia a kresťania respectively).

Iné príklady o rovnosti a vzájomnom spoznávaní:

5:51 Veriaci, neberte si za priateľov židov a kresťanov, oni sú priateľmi jedni druhým. A kto z veriacich sa s nimi kamaráti, istotne sa stáva jedným z nich. Aláh nevedie (cestou správnou) nespravodlivých ľudí. Ergo, kafír je kafír iba ak je nespravodlivý, lebo Aláh nespravodlivým pravú cestu neukáže.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

3:71 Ľudia Knihy (židia a kresťania), poznáte pravdu a skrývate ju za lži.

2:75 Vy veriaci, dúfate že oni (kafíri) vám uveria? Aj napriek tomu, že viete, že počuli Slovo Božie a vedome ho prekrútili potom ako ho pochopili.

Je jasné, že moslimom je iba človek, ktorý u Aláha prejde konkurzom a On ho schváli ako hodného ukázania správnej cesty. Naopak, židia sú falošní (3:71), prekrúcači pravdy (4:46) a kazitelia Písma.

Mohamed sa vyjadril, že neveriaci sú "najis" - špinaví. Moslim by mal vyprať svoje šaty, ak príde do kontaktu s nemoslimom za daždivého počasia. Podobne ako si musí vyprať celý odev, ak sa ho dotkne pes. Ako môže admin napísať, že "rasizmus je nepochopiteľný pre muslimov"? Islam je doktrína podobná nacizmu. Všetko neislamské je odporné, skazené, špinavé, hriešne. Možno nie na základe rasy (hoci aj o tom sa dá polemizovať), ale určite na základe náboženstva.

SkryťVypnúť reklamu

Ako môže niekto tvrdiť, že doktrína, ktorá dokáže človeku zhnusiť vlastnú rodinu lebo sa nedali presvedčiť, alebo vlastnú krajinu, lebo nie je moslimská, je tolerantná? Niekto by mohol namietať, že neudržiavať pevné rodinné putá je v islame hriech. Áno je. Ak je rodina moslimská. Ak nie je, konvertita nie je pravým veriacim, kým nemiluje Proroka viac ako svojich blízkych a viac ako seba samého. Kým nie je ochotný na rozkaz Proroka zabiť svojho neveriaceho otca.

Rozprávkam o rovnosti a tolerancii zo strany islamu uverím, až moslimovia budú dávať svoje dcéry za ženy aj židom, kresťanom a iným neveriacim bez podmienky konvertovania k islamu. Uverím, až sa v islamských krajinách budú na vláde podieľať aj nemoslimskí občania. Bohužiaľ, taká utópia je v rozpore s veršom 5:51, ktorý moslimom zakazuje robiť si z neveriacich "awlia" (vládcov). Vláda neveriacich nad moslimami je vnímaná ako utláčanie až tyrania, a je dôvodom viesť Džihád s cieľom útlak ukončiť.

SkryťVypnúť reklamu

8:12 Zasejem hrôzu do sŕdc neveriacich. Utínaj im hlavy a odsekuj končeky prstov.

3:28 Nech si veriaci nehľadajú priateľov a pomocníkov medzi neveriacimi.

4:84 Bojujte na Aláhovej ceste.

8:17 To nie vy ste ich zabili, to bol Aláh.

8:65 Ó prorok, volaj veriacich do boja.

9:5 Zabi pohanov kdekoľvek ich nájdeš.

9:14 Bojujte proti nim, a Aláh ich potrestá vašimi rukami. (za to že sa ON rozhodol neurobiť ich moslimami)

9:23 Ó veriaci, neberte si ochrancov spomedzi vašich otcov a bratov ak milujú nevieru nad vieru.

9:28 Pohania sú nečistí.

9:29 Bojujte proti neveriacim, ktorí dostali Knihu (židia a kresťania), ale nehlásajú pravé náboženstvo, kým vám nebudú platiť Džiziu, ponížení.

SkryťVypnúť reklamu

3:85 Ak si niekto želá náboženstvo iné než islam, nikdy od neho nebude prijaté.

8:39 Bojujte proti nim, kým už nebude nepokoja a útlaku, a bude existovať iba spravodlivosť a viera v Aláha všade.

To je naozaj iba vzorka. Hitler sa môže schovať i so svojim Mein Kampf. Ah, keď už som pri Hitlerovi, čo je to nacizmus?

"Systém vlády s centralizovanou autoritou- diktátorom, s prísnou socio-ekonomickou kontrolou, s cenzúrou a terorom zničenou opozíciou, a s politikou agresívneho nacionalizmu a rasizmu."

Islamská utópia hovorí o Umme pod vládou Kalifa, Šaría zabezpečuje prísnu kontrolu verejného aj intímneho života, opozícia k islamskej ideológii je neprípustná a umlčaná násilím a cenzúrou. Agresívny "nacionalizmus a rasizmus" na základe náboženskej príslušnosti je zakotvený v Koráne. Iná definícia fašizmu priamo z Koránu:

48:29 Mohamed je Aláhov posol; tí čo sú s ním sú silní proti neveriacim, a láskaví medzi sebou.

Doktrína islamu svet rozdeľuje na "my" a "oni". Čo nie sú s nami, sú proti nám. Samozrejme, väčšina ľudí nemá rada nenávisť, bezprávie, nespravodlivosť, násilie. Preto sme si vymysleli chiméru, čo sa volá "umiernený islam." Ale vieš čo, umiernený veriaci? Korán hovorí jasne.

2:216 Bol vám predpísaný (muslimovia) boj, i keď sa vám protiví. Môže sa vám však protiviť niečo a pritom je v tom pre vás dobro. (Nepoznáte budúcnosť a preto nemôžete vedieť či práve v tom, čo sa vám protiví, netkvie vaše dobro.) Môže sa vám ale aj niečo zapáčiť a pritom je v tom pre vás zlo (nepoznáte budúcnosť, a preto nemôžete vedieť, čo je pre vás lepšie) . A Boh(všetko) vie, ale vy neviete (že keď vám On toto prikázal, dobre vedel, prečo vám to ukladá).

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu