Veril Mohamed v plochú Zem?

"Odkiaľ máš tie nezmysly, že Mohamed nevedel, že Zem je guľatá?" Lebo to povedal. V Koráne, v hadísoch a nepriamo aj ním ustanovenými náboženskými pravidlami, ktoré sú jednoduché a pomerne logické na Zemi-placke, ale nepraktické na Zemi-geoide.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

KORÁN: 15:19 rozprestreli sme Zem 20:53 Zem rozprestrená ako koberec 43:10 urobili sme pre vás Zem rozprestrenú 50:7 a Zem sme rozprestreli 51:48 Zem sme rozprestreli: Ako výborne sme ju rozprestreli 71:19 Aláh urobil Zem ako koberec 78:6 a či sme nerozprestreli zem doširoka 79:30 Zem sme roztiahli/rozprestreli 88:20 A Zem? Ako je rozprestrená?
Argument je, že alah spravil Zem tak, aby sa človeku zdala rovná, aby bola obývateľná, aby na nej mohol žiť. Moja otázka je: Musel ľudí informovať o tom, že oni ju vidia ako rozprestrený koberec? Čo je na tom nepoznateľné desaťročnému dieťaťu dnes alebo v 7. storočí? Kde je "zázračný verš" ktorý by znel napríklad: " A Zem sme rozprestreli rozprestrením vhodným, veru pre Alaha je ľahké guľatú vec rovnou urobiť, v tom je znamenie pre neveriacich, aby pochopili ." (fiktívny verš) Ktokoľvek môže povedať: "Pán hovorí, povedz veriacim: Vidíš, aké som Slnko urobil žiarivým? Vidíš, akú som vodu urobil mokrú? Vidíš, aké som nebo urobil modré? To je dôkaz, že Tenbog je jediný pravý boh a ja, Jožko Mrkvička som jeho prorokom." Ako by bolo vôbec možné odlíšiť podvodníka, ak by každý bez rozmýšľania akceptoval takéto načokoľvekpasujúce dôkazy?
Iný špeciálny príklad: verš 18:86 Verš hovorí o Dvojrohom (niektorí učenci ho považujú za Alexandra Macedónskeho), ktorý dorazil až na miesto, kde zapadá Slnko a našiel tam ľud neveriacich. Alah mu povedal: potrestaj ich, alebo k nim buď milostivý. Zabudnime na záver, ktorý je tiež divný a pozrime sa len na časť o Slnku.
hatta = kým, pokiaľ idha = keď balagha = dosiahol, došiel po maghriba = miesto západu I-shamsi = Slnka Wadžadaha = našiel to (Slnko) taghrubu = usadzujúce sa / zapadajúce fi = v ayin = prameni hami-atin = tmavého blata
Niektoré preklady uvádzajú, že "sa mu zdalo akoby Slnko zapadalo do ..." a na tom stojí celý argument. Moja otázka: Bol pre Alaha problém vymyslieť verš, ktorý by tie slová (zdalo sa mu akoby) naozaj obsahoval? Určite nie. Keby "Alah" vedel, že Slnko nikam nezapadá, nikam neodchádza, ale to iba Zem mu natočí druhú stranu svojej rozkošnej tváričky, určite by pre ňho bola malina zrozumiteľne zakódovať správu a používať slovo "zdať sa / javiť sa".

HADÍSY sahih Bukhari 4:54:421
Prerozprával Abu Dhar: PRorok sa ma opýtal pri západe slnka, "Vieš kam Slnko odchádza?" Odpovedal som, "Alah a jeho posol vedia lepšie." On povedal, "Ide kým sa pokorne nepokloní pod Trónom a požiada povolenie znova vyjsť, a to je mu dané a (príde čas) keď jeho poklona nebude prijatá a bude si pýtať povolenie pokračovať vo svojej ceste ale to mu nebude dané, ale bude mu prikázané vrátiť sa rovnakým smerom, a vtedy Slnko vyjde na západe."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

(Kedy sa klania a pýta povolenie? Keď je nad Arábiou, Európou, či Amerikou?)

Iný hadís:
Sahih Muslim 1:297
-to isté čo v predošlom, ale odchýlka v prorokovej odpovedi: Skutočne, Slnko kĺže (svojou dráhou) kým príde na svoje miesto odpočinku pod Trónom. Potom padne do poklony a ostane v nej kým mu nie je povedané: Vstaň a vráť sa odkiaľ prichádzaš... atď.


Aj veľký Mufti v deväťdesiatych rokoch vedel čo sa patrí, že neslobodno čerpať z hnusných kafískych vied, ale že jediné vedomosti hodné nasledovania sa nachádzajú v koráne a hadísoch. Vydal fatwu v ktorej sa hovorí:
"Zem je plochá. Ktokoľvek vyhlasuje, že je guľatá je neveriacim v boha a zasluhuje trest." (Šejk Abdul-Aziz Ibn Baz, 1993)

SkryťVypnúť reklamu

Nemenovaný brat mi poslal iný argument - zmienku o orbite Slnka a Mesiaca. Úprimne, nerozumiem celkom, čo sa ním snažil dokázať. Moja odpoveď:

Orbity som našla v dvoch veršoch: 21:33 a 36:40 (vy asi myslíte tento).
21:33 hovorí: On stvoril noc a deň, slnko a mesiac. Každý pláva po nebeskej orbite.

Ak by som tvorila nebeskú zázračnú knihu, aspoň by som poriadne usporiadala pojmy, ktoré idú dokopy (tak aby sedelo poradie. Možno puntičkárstvo...ale no ták, nebeská kniha čo bude čítaná tisícročia..): noc a deň - mesiac a slnko. Ale to je vedľajšie.

Tento verš nehovorí nič prevratné: je v ňom to, čo Mohamed videl, že Slnko a mesiac chodia po oblohe (ergo majú svoje orbity = dráhy). Mohamed nevedel, že v prípade Slnka je to len ilúzia a dnes apologéti využívajú túto chybu ako dôkaz božského pôvodu Koránu, lebo "vtedy nikto nemohol vedieť, že aj Slnko sa hýbe" (iba si to všetci mysleli, len trochu inak).

SkryťVypnúť reklamu

A ten druhý je perla, jednoznačne ukazuje, že Mohamed si myslel, že Slnko aj mesiac behajú okolo zeme:
36:40: A nie je dovolené aby Slnko dohonilo mesiac, ani aby noc predstihla deň.

Nie je dovolené aby Slnko dostihlo/ dohonilo mesiac? Veď to sa nedá, lebo SLNKO NECHODÍ OKOLO ZEME AKO MESIAC.
Nie je dovolené, aby noc predstihla deň?? Ako má noc niečo predstihnúť, noc je IBA neprítomnosť slnečného žiarenia na od Slnka odvrátenej strane zemegule. Noc a deň nie sú "periny" ktoré sa prevaľujú po Zemi raz jedna raz druhá. Deň je slnkom osvetlená strana Zeme, noc je od Slnka odvrátená strana Zeme. Tieň nemôže predbehnúť svetlo, tieň je neprítomnosť svetla.

SkryťVypnúť reklamu

a nakoniec RITUÁLY

Povinný smer modlenia - Quibla - smerom ku Kaabe. (verš 2:144)
Toto je možné dodržiavať iba na plochej Zemi. Ak je niekto vo veľkej vzdialenosti od Kaaby, jeho Quibla by mala klesať pod istým uhlom priamo do zeme, aby smerovala ku Kaabe. Ináč smeruje von do vesmíru (do nebies, a to sa nesmie, lebo modliacemu človeku vypadnú oči z jamôk). Samozrejme, môžete namietať že Quibla vedie po zemskom povrchu, lebo pre človeka je aj tak rovný, atď atď. OK.
Čo však s takým veriacim, ktorý sa nachádza presne na opačnom konci Kaaby (myslím to sú Šalamúnove ostrovy). Ten nech sa modlí AKÝMKOĽVEK smerom, je ku Kaabe otočený čelom a zároveň aj zadkom, čo je bohorúhačstvo.


Iný príklad:
povinný pôst počas Ramadánu od svitu do zotmenia. Ak by bol Aláh naozajstný boh, vedel by presne čo stvoril a ako to funguje. Ak by vedel čo stvoril a ako to fumguje, vedel by že stvoril guľatú Zem, ktorá sa točí okolo Slnka a okolo vlastnej (trošku naklonenej) osi. Ak by vedel, že Zem sa točí okolo svojej naklonenej osi, vedel by, že v dĺžkach dní a nocí na rôznych miestach Zeme môžu byť veľmi veľké rozdiely.

No keďže Mohamedom uprednostnená vtedajšia mytologická postava nič z toho nevedela, Momo si myslel že rozprestrená placatá Zem je všade rovnaká. A že deň a noc je všade ako v Mekke a Medíne, to jest od cca 7 hodín ráno do cca 7 hodín večer. Ups!

Už v Európe je dodržiavanie pôstu (a povinných modlitieb) pre pracujúceho človeka náročné, v lete. Zobúdzať sa musí okolo 3-4 hodiny aby stihol raňajky, a večer jedáva okolo 21-22hej hodiny. Nehovoriac o poslednej povinnej modlitbe, ktorá je pár dní po polnoci. Čiže vyskočiť z postele o štvrtej, aby sa mohol napapať a napiť, potom znova zaliesť asi na hodinku a hurá do práce. O šiestej večer prísť domou, a čakať ešte 4 hodiny aby sa mohol najesť. Potom asi mrtvý padne do postele, ale o polnoci budíček, aby sa pomodlil poslednú modlitbu dňa...

Ani nehovoriac o severský krajinách, kde sa dĺžka dňa a noci mení oveľa viac. Kým v lete má deň 20 hodín a noc 4, v zime má deň 4 hodiny a noc 20.

A nakoniec polárne krajiny, kde je pol roka polárna noc a pol roka polárny deň... Alebo tam alah dáva narodiť sa iba ľuďom, ktorým nedá šancu k islamu pričuchnúť nikdy (sú určení ako palivo do pekla), a teda sa nemusia dehydrovať a vyhladovať k smrti, len aby rešpektovali pôst.

Aisha Moková

Aisha Moková

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nepociťujem nenávisť voči moslimom, nemám prečo byť voči nim zatrpknutá. Keď ma niekto sklamal, či bol moslim, kresťan, ateista, atď je pre mňa irelevantné. Jednoducho viac nedôverujem tomu konkrétnemu človeku. Zoznam autorových rubrík:  Islamské právoIslam a vedaKoránSunnaIslam a ženaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu