Priateľstvo, výhodná obchodná transakcia dnešnej doby

Priateľstvo, základná stavebná jednotka našich detských čias. Priateľ, človek, ktorý vždy stojí pri nás. Človek, ktorému dôverujeme. Zdieľa náš názor, podá pomocnú ruku. Najviac pevných a úprimných vzťahov si tvoríme práve počas nášho detstva a dospievania. Avšak, čo keď vyrastieme a naša cesta vedie do zamestnania? Prichádzame s očakávaniami a predstavami o novom pracovisku, kolegoch. Snažíme sa začleniť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Dnes už viem, že priateľstvo v práci je ako obchod. Ak je výhodný, všetci nakupujú. Ak však miera záujmu klesá, kľudne Vás predajú a veľmi lacno.  To, že Jožo od vedľajšieho stola Vás ešte včera tľapkal po chrbte neznamená, že v rámci novovybudovanej stratégie Vás dnes neprejde nenápadným miknutím hlavy. Prečo? Stratégia sa mení a peniaze hýbu svetom.

Raz som počula, že v práci neexistujú priatelia, len obchodní partneri. Pokiaľ máte čo ponúknuť, ste stále zaujímavý tovar. Tovar na vrchole toho veľkého regálu obchodného reťazca, mútiaceho hlavu svojim spotrebiteľom.  

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako sa odlíšiť od ostatných? Tri krát sa omotajte veľkou červenou mašľou a pri piruete ako od Pľuščenka, odporúčam zakončenie grandióznou mašlou.  Nech všetci vedia, že nie ste len hlúpa pralinka. Ste predsa honosná torta. Aspoň do konca Vašej spotreby.

Ako spieva známy spevak Jaromír Nohavica... 

´´Kam jsme se poděli,
kam jsme se to poděli,
kde je ti konec můj bývalý příteli,
zmizels mi nevím kam,
sám sám sám,
dýchám tady sám. ´´

Monika Fabianová

Monika Fabianová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chcem sa len podeliť o moje myšlienky, pocity, túžby. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáVzťahyÚvahySúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu