Vnútorná bohyňa je v každej z nás

Sedí v kaviarni a popíja horkastú šálku kávy. Na pohľad príjemná, vzdelaná žena, milujúca knihy a život. Hlavou jej výria myšlienky. Ale tento príbeh nie je o nej. Je o úžasných ženách v jej okolí, o ženách, ktoré svojím úsmevom zlepšia Váš deň, o ženách, ktoré tak túžia po láske. O ženách, ktoré žijú vo vzťahoch, ktoré sú prázdnejšie, ako škatuľa od topánok. O ženách, ktoré všetko pretrpia v mene lásky a lepšej budúcnosti. Sú to ženy bojovníčky, denne ich stretávate. Majú úsmev na perách a priepasť v duši. Majú prázdny pohľad. Už dávno zabudli, že aj ony mali iskru v očiach. Avšak dobre vedia, kto im tú iskru vzal. Cítia, príval toho chladného dychu.Sú to ženy, iné ako poznáte. Úžasné, pracovité, idúce za svojím cieľom. Neúnavné. Sú skvelé priateľky, partnerky, budúce matky. Majú svoje radosti, aj starosti. Majú svoje lásky, partnerov. Je ich málo. Sú chránený druh. Sú súčasťou života každého z Vás. Sú až príliš šikovné, zrejme až príliš nezávislé, cítia sa osamelé. Spája ich pocit samoty vo vzťahoch, ktoré sú stredobodom ich života. Sú všade a zároveň nikde. Denne ich stretávate. Majú však jedno spoločné. Sú až príliš naivné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Hovorí sa, že protiklady sa priťahujú. Platí to aj vo vzťahoch. Tak ako si dobrý a milý muž nájde partnerku s veľmi zložitou povahou, rovnako si milujúca žena nájde partnera, ktorý si kompenzuje svoje slabosti práve cez ňu. Môj príbeh je o ženách, ktoré sú tak zaslepené láskou a potrebou milovať, až strácajú samé seba. Strácajú nádej na lepší život, žijú v kolotoči všedných dní. Obhajujú svoje konanie, strácajú úsmev a samé nechápu, kto im vykráda ich vnútro. Zlodej sa pomaly zakráda ich vnútrom, aby im zobral posledné zvyšky ich sebaúcty, ktorú navždy zakope tak veľmi hlboko. Ostal po nej len tichý hlások, ktorý jej rozpráva príbeh o láske samej k sebe, o nádeji na krajší život. Dáva jej silu bojovať. Bojovať za seba a všetky ženy, ktoré majú právo žiť život podľa svojích snov a predstáv.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zvoní budík. Ruka z ťažka hľadá, odkiaľ vychádza to kvílenie hlučnej melódie. Nechce sa jej vstať. Hlbšie sa zabalí do svojej prikrývky a premýšla nad prichádzajúcim dňom. Je rovnaký, ako ten včera a ten pred včerom. Akurát obloha je iná. Je viac zatiahnutá, zrejme bude pršať. Chcela by ešte chvíľu len tak ležať, možno aj celý deň. Len tá práca nepočká. Píše správu: Ľúbim Ťa. Je mi smutno. Včera si bol tak chladný. Povedal si toľko urážlivých vecí. Nie som taká, ako hovoríš!

Cíti, ako sa jej kotúľa slza po líci. Je tak studená. Ako jeho srdce. Možno sa časom zmení, pochopí, ako ju trápi. Všetko bude lepšie. Len keby sa dalo zabudnúť na všetky tie urážky. Možno čas zahojí aj posledné rany, len srdce jej všetko pripomína. Sú to už mesiace. Mesiace chladu a znovuhľadania cesty k sebe. Dnes už nepovie prepáč. Toľko krát vyslovila prosbu o jeho odpustenie. Dnes bude silná. Bude bojovať za svoje ja, za svoju vnútornú ženu, ktorá potrebuje lásku a pochopenie.

SkryťVypnúť reklamu

Buchli dvere. Odišiel. Nevypočul jej obhajobu, nevládze. Cíti smútok a apatiu, rezignuje. Už sa jej nič nedotkne, bude chladná, ako on. Ešte chladnejšia. Nebude plakať, nezostali jej žiadne slzy. A vtedy sa niečo zmenilo. Cíti tú silu, ktorá prichádza naspäť. Má chuť bojovať a vyhrať svoj boj. Chce oživiť tú dávnu ženu v sebe, zapáliť ten dávny oheň. Chce žiť, dýchať z hlboka, tešiť sa z každého rána, každého nádychu a výdychu. Vie, že práve začína nový život. Našla svoju hodnotu. Našla lásku k sebe. Vie, že dnes vysloví slová, ktoré navždy rozdelia ich cesty. Dnes vykročí za krajším zajtrajškom. Lebo len ona môže zmeniť svoj život a rozžiariť slnko v svojej duši.

SkryťVypnúť reklamu

Toľko žien sa bojí zmeny. Žijú život, ktorý ich už dávno nenapĺňa. Cítia, že existuje aj íný, krajší život. Ten krok v pred nie je vždy jednoduchý. Ale po prvých pár krokoch zistí, že sa niečo zmenilo. Zmenila sa ona. A vtedy sa zastaví, obzrie a navždy opustí všetko, čo ju tu držalo. Kráča v žiari slnečných lúčov, šťastnejšia, než kedykoľvek pred tým...

Monika Fabianová

Monika Fabianová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chcem sa len podeliť o moje myšlienky, pocity, túžby. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáVzťahyÚvahySúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu