Fakty o mužoch: Čo si namýšľajú a nechápu?

Napriek tomu, že sú muži a ženy rovnaký druh, myslia, konajú i vnímajú veci celkom odlišne. Mužská rasa má niekoľko zaujímavých faktov hovoriacich o tom, čo im na ženách vadí, čo nikdy nepochopia.A prečo nehovoria o láske.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Čím menej vyznaní, tým vážnejší úmysel
 Presne s týmto záverom prišiel nedávno Americký inštitút pre výskum sociálnych a medziľudských vzťahov. Zrealizované výskumy totiž dokázali, že muži, ktorí nadviazali ľúbostný pomer so ženou a o svojich citoch či plánoch do budúcna priveľmi nehovorili, brali vzťah s novou partnerkou vážnejšie ako rôzni „kecalkovia“. Nie nadarmo sa vraví, že za muža hovoria činy, nie chválospevy.
 

Nemám na to nervy
 Keď chlap vyriekne onú vetu, vedzte, že je to pravda. Je všeobecne známe, že mužský mozog je o 100 gramov ťažší, ako ten ženský. I keď má väčšina pánov vo zvyku túto skutočnosť vtipne okomentovať tým, že sú skrátka múdrejší, nie je to tak. V skutočnosti má ich mozog menej nervových buniek, než ten náš.

 Nad diétami krútia hlavou
Mužom lezieme s našimi diétnymi maniermi pekne na nervy. Lenže im sa ľahko prevracia očami, keďže vlastnia dokázateľne menej tukových buniek ako my. Chlapi si môžu dať pred spaním celú výslužku zo zabíjačky a nepriberú ani gram. Vyhýba sa im celulitída, strie a tukové bunky majú rozložené tak rafinovane, že i pri cvičení sa ich zbavujú rýchlejšie ako my.

 Starnutie a kontrola pred zrkadlom
 Vrásky, šediny a prírastky kilogramov sú nočnou morou prevažnej časti ženského pokolenia. Preto sa i patrične obzeráme v zrkadle a skúmame, či nám nepribudol špek, prípadne ďalšia čiarka na tvári. Muži nemajú pre naše bádanie racionálne vysvetlenie. Bodaj by mali. Im prejavy starnutia (česť výnimkám) pridávajú na kráse. Nie nadarmo sa hovorí: „Ženy starnú a muži zrejú“
 
Zarastanie
Niektorí páni sa mylne domnievajú, že ich ochlpenie je sexy. Podľa štatistík však zarastená hruď nežné pohlavie vôbec nepriťahuje. Britský inštitút pre skúmanie ľudského vnímania uskutočnil výskum, na základe ktorého bolo zistené, že 80% žien preferuje oholené podpazušie a hladkú hruď. Jednej desatine dotazovaných žien vyhovuje krátky, jemný porast a jedna šesťdesiatpäťročná respondentka celkom vtipne poznamenala: „Chlap je najlepší mŕtvy, či už s chlpmi alebo bez.“ Tu niet čo dodať.
 
Šoférovanie
 No jasné, ženská za volantom,“ presne tak znie mužský komentár na akéhokoľvek účastníka cestnej premávky, ktorý nejazdí podľa jeho predstáv. Čo tam po tom, že v aute sedí kamionista, prvotný „útok“ schytá vždy žena. Mnohí si však neuvedomujú, prečo sme (vraj) horšie vodičky. V rodine je poväčšine k dispozícii len jedno auto, čo v praxi znamená, že žena si do ňho sadne maximálne raz za mesiac. Tým je ukrátená o trénovanie šoférskych zručností, no podľa inštruktorov v autoškole sme my tie zodpovednejšie s tendenciou menej na cestách riskovať.


 

 
 

Monika Haluškova

Monika Haluškova

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o rôzne témy,a potom o nich aj napíšem. Mám rada svet. Dokážem prijímat kritiku. Som jednou vetou taký šprtík,ďobnem do každej oblasti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu