Veľký boj s nadytočnými kilami

Cítite opäť hlad ,alebo držíte ďalšiu diétu v snahe zhodiť niekoľko kíl? Aj vy trpíte pri pohľade na každú štíhlu krásku alebo na Casanovu bez pivného bruška? Každý druhý človek vie, o čom hovorím, pretože každý druhý človek trpí.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Posadnutosť túžbou tela
Poniektorí z vás, ktorí majú niekoľko kilogramov navyše, si pomyslia: „Dnes už aj tak nemá zmysel začínať s diétou a schudnúť. Dnes budem ešte jesť normálne. Mať diétu a chudnúť začnem až od zajtra.“ A ďalej? Spoznávate sa? Akceptujete skutočnosť, že vaše podvedomie je čoraz silnejšie ako vaša pevná vôľa? Je potrebné sa naučiť komunikovať so svojím podvedomím ako so svojím dobrým spojencom.
Vo väčšine prípadov je nadmerné jedenie náhradou za nedostatok lásky, pochopenia a dostatočnej pozornosti. A nejde tu len o lásku manželov, priateľov, ale predovšetkým o lásku k sebe samému... . Každý z nás má menšie alebo väčšie jazvy na duši, ktoré otriasajú naším sebavedomím. Napriek tomu, že nás rodičia milovali a boli by pre nás urobili všetko na svete vytvorili v našom podvedomí programy, v ktorých sa náš vlastný obraz javí hoden lásky len podmienene. Keď má človek pocit, že ho milujú len z povinnosti, a ten deficit kompenzuje láskou napr. k čokoláde, pečenému bravčovému, slaninke, jeho organizmus reaguje na neprimerané dávky náhradnej látky tukovými vankúšikmi. Čo sa neskôr odzrkadľuje nadváhou. Takýto muž alebo žena sa jedného dňa postaví pred svoje zrkadlo a so smútkom si povie: Keby som bol štíhly a krásny, mali by ma všetci radi. Som iba žrút, ktorý nedokáže schudnúť, aj napriek toľkým vyskúšaným diétam, ktoré boli nakoniec neúčinné!. Nemám už žiadnu nádej, že schudnem a ostanem krásny a štíhly. „
Tieto myšlienky registruje a zapisuje naše podvedomie. Sú to len záblesky myšlienok, ktoré sa vyskytujú denne a vedú k negatívnym programom v nás. Z pojmu „podmienene hodný lásky“ sa stane „nikdy nemilovaný“, alebo horšie „nehodný lásky“. A beznádejne začarovaný kruh sa uzatvára.

Ľudia s nadváhou majú o sebe falošnú predstavu
Najväčší stres ľudí s nadváhou sa zakladá na negatívnej sugescii. „Som priveľmi tučný ,a preto sa nenávidím ,a preto ma nemajú ostatní radi, kvôli mojej postave. Je načase robiť niečo so svojimi kilami ,svojím telom, je načase schudnúť“!
Vlastná predstava o sebe však u človeka s nadváhou zvyčajne nezodpovedá skutočnosti. Často sa považuje za oveľa tučnejšieho, ako v skutočnosti je. Cíti sa odpudzujúci, neatraktívny a nehodný lásky. A takýto nereálny obraz o sebe samom automaticky vyvoláva negatívny stres. Postoj ustavičného očakávania voči sebe redukuje látkovú výmenu, a to ešte viac sťažuje fakt, že treba začať chudnúť. Očakávanie, ktoré nemôžeme splniť, silne znižujú pocit vlastnej hodnoty.
Bez stresu
Nestresujte sa! Urobte prvý krok a zbavte sa nadváhy. Potom sa začnite nanovo spoznávať. Buďte k sebe ohľaduplnejší, tolerantnejší a priateľskejší. Objavte svoje pozitívne stránky. Ak v sebe objavíte šťastie a harmóniu, prestane byť pre vás jedlo problémom. Zabudnete naň. Uvoľňovacie cvičenia, pozitívna energia a harmónia vám pomôžu odbúrať stres a zbaviť sa negatívnych myšlienok. Dosiahnete tak harmóniu tela, myšlienok a duše.

Syndróm jojo
Čím viac diét vystriedate , tým väčšmi budete priberať. Americký vedci označujú obdobie medzi redukčnou diétou a rýchlym spätným priberaním ako syndróm jojo.
Zistili, že ľudia s nadváhou sú o to lepší jedáci, o čo viac redukčných diét majú za sebou. Z toho dôvodu sa vedci v súčasnosti zaoberajú myšlienkou, či nie je správnejšie nedržať žiadnu redukčnú diétu. Veď až okolo 80% ľudí sa vracia späť k pôvodnej hmotnosti. Náš organizmus je tak prispôsobený, že si ukladá zsoby "na horšie časy". Vplyvom rozmanitých diét a drastických hladoviek sa organizmus dostáva do extrémnej situácie, keď si začne ukladať tukové vrstvy, aby mal rezervy. Toto je dôvod, prečo si takmer všetci ľudia s vyššou nadváhou zúfajú. Najprv neustále hladovanie a po krátkom čase sa vráti pôvodná hmotnosť. A kolobeh sa stále opakuje.
Preto je dôležité, aby ste svoje podvedomie preprogramovali na štíhlosť. Podvedomie sa prostredníctvom zoštihľovacieho duševného tréningu, ktorý je jednoduchý a každý si ho môže osvojiť, naučí fungovať s programom "štíhlosti". Začne sa cítiť a správať ako štíhly. Na duševnom zoštíhľovacom tréningu je najlepšie, že môžete všetko. Zakázané je iba jedno - držať redukčné diéty. Každá diéta vás núti myslieť na jedlo. Dostávate chuť na také jedlá, aké by sa vám za normálnych okolností ani nezišli na um. Dôverujete svojmu podvedomiu. Prostredníctvom duševného zoštíhľovacieho tréningu sa už po krátkom čase "prepne" na nový program. Prestanete myslieť na jedlo, až naň úplne zabudnete. Pripomenie vám ho celkom prirodzene len hlad. Myslíte, akoby ste boli štíhli, a vaše podvedomie sa postará o všetko ostatné.

Moc podvedomia
Väčšine z nás sa zdá moc podvedomia akási podozrivá, mnohí ju dokonca striktne odmietajú s odôvodnením, že sú to obyčajné výmysly a veria im iba rojkovia a slabosi, ktorí sa nedokážu vyrovnať sami so sebou. A svoje negatívne programy preprogramujete na pozitívne tým,že vezmete programovanie svojho podvedomia do vlastných rúk. Začnite čím skôr. To prvé, čo sa musíte naučiť akceptovať , je skutočnosť, že sa k vám nikto nespráva odmietavo preto,že ste príliš tuční. Každý človek má problémy, obavy ,starosti. Preto sa radi stretávame s aktívnymi, pozitívne mysliacimi ľuďmi, ktorí vyžarujú energiu.

Verte sami v seba
Naučte sa milovať sami seba. Keď si začnete veriť, čoskoro spozorujete, že aj iní vám veria. Verte preto svojmu podvedomiu a ono vás s istotou povedie. Keď si pozitívne naprogramujete svoje podvedomie, určite dosiahnete cieľ. Vaše podvedomie môže tento výrok prijať len vtedy, ak sa oslobodíte a budete veriť tomu,že môžete jesť bez toho, aby ste pribrali. Automaticky začnete jesť menej , pretože všetko, čo je dovolené, stráca príchuť zakázaného ovocia.Dôverujte svojmu podvedomiu. Potrebuje od vás iba jasný program.Potom funguje riadne a automaticky. S novým programom spravíte zo seba nového človeka.

Odbúravanie ochrannej bariéry
Každý sa chce cítíť vo svojom tele príjemne, voľne sa pohybovať, byť šťastný. A predsa , moc podvedomia je silnejšia a bráni nám v tom. Videli sme, že nadváha má veľa príčin a rovnako mnoho vrstvový a individuálny musí byť aj proces vedúci k dosiahnutiu telesného pocitu. Nie vždy však pôjde všetko hladko a jednoducho. Vaše podvedomie sa môže pokúsiť zablokovať novú cestu. .Možno si začnete vymýšľať výhovorky. Tento ochranný efekt funguje nasledovne. Jedlo vám doposiaľ poskytlo útechu. A nahromadený tuk mal úlohu ochranného panciera či obranného múru, ktorým si človek udržuje odstup od všetkých ľudí aj od všetkých pocitov. Príčinou všetkých obranných múrov je strach. Keď zistíte, že aj vy patríte k tým, čo stále hľadajú výhovorky a ospravedlnenia ,alebo si uvedomíte , že aj váš tuk má funkciu ochrannej bariéry , mali by ste sa zamyslieť nad tým, kde sú príčiny jeho vzniku. Som presvedčená, e pomocou duševného zoštíhľovacieho tréningu aj vy postupne krok za krokom dosiahnete svoju ideálnu hmotnosť. Funguje to, bez diét a hlavne navždy.

Monika Haluškova

Monika Haluškova

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o rôzne témy,a potom o nich aj napíšem. Mám rada svet. Dokážem prijímat kritiku. Som jednou vetou taký šprtík,ďobnem do každej oblasti. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu