Pravda v Pravde

Dnes som si otvorila Pravdu a asi to tak malo byť, že na jednej stránke boli dva články zrkadľujúce dve strany jednej mince. Obrovská polarizácie bohatstva určite netrápi iba našu krajinu, ibaže my sme akísi pasívni a tvárime sa akoby sa nás to netýkalo. Možno väčšina tie články preskočí, pretože nad názvami zakrúti hlavou a už ďalej vlastne ani nepotrebuje čítať....a keď aj prečíta povie si, že tak to je a to už nezmeníme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prvý článok bol o bankárovi, ktorý zarobil za jeden rok na Slovensku dva milióny eur. Druhý článok bol o tridsaťročnom Milanovi, ktorý žije z pár eur mesačne, ale veľmi by chcel byť učiteľom. Hrá v amatérskom divadle, pomáha deťom z osady učiť sa, no sám má dokončenú iba základnú školu, keď začal študovať strednú pedagogickú pre nedostatok peňazí ju nemohol dokončiť. Verí však, že sa mu to raz podarí.

O bohatom bankárovi tam nebolo napísané nič, nechceli ho menovať, pochopiteľné... O chudobnom Milanovi všetko, jeho sny, túžby aj pocity.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Polarizácia bohatstva nás delí na dva tábory, čím ďalej, tým viac od seba vzdialené. Keď sme na opačnej strane, zdá sa nám, že len ťažko dokážeme pomôcť tým na druhom konci. Myslíme si, že to je osud, že to tak má byť. Ale častokrát sa mýlime...

Monika Sobeková

Monika Sobeková

Bloger 
  • Počet článkov:  38
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Z času na čas sa potrebujem vypísať, aby sa mi ľahšie dýchalo ... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu