Život nie je previazaný mašľou, no stále je to dar.

Nech je akýkoľvek tvoj život. je to tvoj život. Dar ktorý máš a je na tebe ako ho rozbalíš. rozbaľuj pomaly

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Prečo som tu? Napadla ťa táto otázka dakedy? Určite áno lebo tak isto napadla aj mňa a napadla ju ešte veľa ľudí pred tebou a aj po tebe. A ešte viac ľudí len trápi táto otázka.

Si dieťaťom užívaš si život od ranného detstva tvoje spomienky. Spomienky len ako si užíval život. No v podvedomí tvoril si osobnosť. Tvoju osobnosť! Zisťoval si čo chceš čo nie. Prvá časť otázky prečo si tu sa ti zodpovedala už len tam a len premýšľaj nad svojimi hodnotami čo si získal. priateľstvo, lojalita, citlivosť, rešpekt, ego , empatia, štedrosť, vernosť, súcit, dôvera, nenávisť, závisť, žiarlivosť. Je ich mnoho.
Prišiel vek školy prvé otázky existencie sú zodpovedane niekde počas 5 až 6 rokov na základnej škole ako si vznikol. No tvoju túžbu po poznaní to len znásobuje na ďalšie otázky. A kedy sa zodpovie ta správna prečo som tu?. Prečo ja ? aký tu mám význam. Však som len kvapka v mori. Ale aj kvapka v mori je v tej prívalovej vlne ktorá môže zmeniť veľa. Pozri sa na to takto každý z nás je niekto kto v tvojom živote niečo zmenil alebo niečo zanechal. Aj ten čo prišiel na chvíľu ťa o kúsok dopredu posunul. Aj on je jedna s tých kvapiek v mori. No a to všetko naberá len na sile odpovede. Nárazu na útes. Kto vlastne si.
A zrazu máš už toľko ľudí okolo seba , skúsenosti že už pomaly zabúdaš aj na ľudí ktorý tvorili tvoju osobnosť. A prásk druhy najkrajší okamih v živote je tu zistenie prečo si tu. Máš nejaké vlohy, talenty? Využívaj ich a tvor je to dar Ktorý ak neotvoríš bude len darom no ak ho otvoríš môže byť z toho viac a môžeš dávať. Prímu to? Tým lepšie pre teba. Neprijmú? Znamená to že ešte máš čo vylepšovať sú to len prekážky ktoré ťa nesmú zastaviť. Si tu len raz máš to darom od Boha, života, osudu.... Už v čo veríš nechám na teba. Len si uvedom že akýkoľvek budeš mať život, akúkoľvek prekážku je to len cesta ktorú sám/sama vybral/a.
 Život mašľou ktorý nie je previazaný? Je to niečo čo nie je podstatné ani na darčeku zabalenom, previazanom. Roztrháte na mašľu zabudnete spýtam sa akú mala farbu mašľa na vašich narodeninách? Nepodstatné lebo ste s tým nezaťažovali lebo ste boli v rozhorčenom otváraní darčeku. Keby ste vedeli čo je pod papierom a bolo by tam dačo čo vás nepoteší otvorili by ste ho aj tak? A je tu otázka ktorá sa vzoprie tomuto. Nenarodili by ste sa len by ste videli čo prežijete. Potom by ste dostali otázku. Chceš to aj napriek tomu? Pochybujem že by si povedal áno. Ak by ste videli že by ste mali zomrieť v 15 alebo 8 rokoch. Alebo sa dožiť 90 no ale akou cestou koľkými podrazmi, stresom, plačom, hnevom, ale aj radosť, pokoj, nadej by tam bola.
Ja som túto možnosť nemal a nepoznám nikoho kto by mal takúto možnosť obdŕžania balíčka bez mašle. Prežiješ život dlhy? Krátky? Neviem no jedinou mašľou ktorá na tomto všetkom to zakončí

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spomínajme na ...

Martin Mundier

Martin Mundier

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som ten ktorý sa rád zamysli nad ľuďmi, vecami, životom. Mám rad život. pozorujem okolitý svet s otvoreným srdcom. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéZamyslenia

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu