Ako by dopadla spoveď Fedorovej Moniky?

Prednedávnom sa pri ceste objavil takpovediac kamuflovaný bilbord. Je na ňom známa tvár. Monika Flašíková - Beňová, kandidátka Smeru na bratislavskú županku. Vlastne je na ňom  obal knižnej novinky s názvom Medzi nami Monika a Evita Urbaníková. Prefíkané dievčatá si úplne náhodou zvolili na propagáciu knihy s podtitulom Otvorená spoveď političky čas uhorkovej sezóny, ktorý sa ako na potvoru zhoduje s časom pred voľbami do VÚC.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Obrázok blogu

Ono to tak chodí, že politici o sebe čo-to napíšu. Chcú ľudu predstaviť svoje myšlienky, či hádam retrospektívne popísať svoje radosti a žiale spôsobené dotykmi politiky. Alebo len chcú dať o sebe vedieť, aby neupadli do zabudnutia. Nečudo, že po knižke Daniela Lipšica a Ivety Radičovej rozhodla sa aj Monika, resp. Evita vstúpiť do literárneho klubu politikov.

Pohnútky pre vznik knihy sú skutočne pôsobivé: „Pôvodne Eva chcela, aby som spolu s ňou pre jej vydavateľstvo napísala knihu Ako sa vydať za milionára. To bolo tak pred 4 - 5 rokmi. A ja som povedala, že určite to raz urobím, ale že radšej by som napísala knižku Ako sa stať milionárkou."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

To je skvelé. Pani Monika má zrejme dobrý recept na bohatstvo. Škoda len, že ho doterajšími politickými aktivitami dosiaľ nedokázala ponúknuť slovenskému národu, toho času bojujúcemu napríklad s problémom chudoby.

Ako argument jej môže síce poslúžiť nadácia Solidarita, ktorú podľa vlastných slov založila pred 16 rokmi, a ročne do nej dáva 40 000 euro. Úprimne, čože je pre pani Moniku a jej manžela Fedora 40 000 euro, keď za jedny šaty na udeľovanie ocenenia OTO dá tri tisícky?

A teraz k samotnej kandidatúre Moniky Flašíkovej - Beňovej na predsedníčku BSK. Na jej oficiálnej stránke by ste márne hľadali riešenia pre BSK. Možno ich skrýva inde. Zato nelichotivých vyjadrení na adresu neschopnosti pána Freša je vždy viac ako dosť, viď posledné blogy na sme.sk a TU. Keď sa lepšie prizrieme do tabuľky účasti na rokovaniach BSK od roku 2010, môžeme si všimnúť, že pani poslankyňa prevyšuje všetkých ostatných. Pravda - absenciami. Samozrejme, sedieť na dvoch stoličkách nebýva jednoduché. Potom sa môže ľahko stať aj to, že si pomýli ropovod Bratislava - Schwechat Pipeline s ropovodom Slovnaft - Schwechat Pipeline.

SkryťVypnúť reklamu

Avšak o schopnostiach kandidátky Beňovej nemôže byť žiadnych pochýb. Veď hádam by nikto nepochyboval o danostiach piatej najaktívnejšej poslankyne v EP podľa nezávislého portálu mepranking.eu. Teda okrem tých 97 661 čitateľov blogu Pavla Matejova. A kto by náhodou zapochyboval, pripomínam aj dôstojné reprezentovanie slovenského národa v EP počas tichej spomienky na zosnulého pápeža Jána Pavla II.

Pre úplnosť pripomeňme, že Monika Flašíková - Beňová je už hodný čas manželkou Fedora Flašíka, jej dávneho spoluakcionára v a. s. BMC International, ktorá stála za rádiom Koliba, ktorého bola pani Beňová nie náhodou generálnou riaditeľkou. Rádio Koliba sídlilo v prenajatých priestoroch v areáli Filmového štúdia Koliba, ktoré rok predtým sprivatizovala kontroverzná firma Štúdio Koliba, a.s. Všetko sa odohralo za vlády Vladimíra Mečiara, pre ktorého neváhal šarmantný mediálny mág Fedor Flašík urobiť zo Švajčiarska Krajinu nášho srdca.

SkryťVypnúť reklamu

Fedor Flašík, ako aj súčasný minister obrany a predseda krajského Smeru v Bratislave Martin Glváč ryžovali za Mečiara a darí sa im dlhodobo aj za Fica. Pozri TU a TU. A našlo by sa toho ešte oveľa viac, napríklad taká zmluva s nebohým podnikateľom Blaškom o "nákupe" miest na kandidátke Smeru - TU.

Ak teda bude niekto zvažovať, či dá hlas kandidátke Monike, mal by na chvíľu zabudnúť na milú tvár z plesu a zamyslieť sa nad tým, či vlastne nevolí záujmy jej manžela a jeho dlhoročného obchodného partnera.

Na záver už len toľko. Keby Monikina „otvorená spoveď političky" bola naozaj úprimná, žiaden bilbord ani kniha by ju neuniesli...

Natália Milanová

Natália Milanová

Bloger 
  • Počet článkov:  59
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chodím kade-tade, vyhýbam sa zvade, pre deti hrám divadlo, koňom núkam zubadlo, pre dospelých píšem blogy... a som poslankyňa NR SR za OĽaNO dva roky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu