O záhadách Ficových záletov

Len nedávno som si prečítala blog z dielne Sama Marca s názvom „Manuál mladého konšpirátora". Dovtedy som netušila, že aj vo mne je kus „konšpirátora". No po kauze Róberta Fica a jeho milej, Jany Halászovej, skrslo aj vo mne podozrenie, že tu niečo smrdí. A skazená morálka to nie je. Nebudem sa prplať v premiérovom osobnom živote, na to nemám právo, rovnako ako necítim potrebu strpčovať život jeho manželke Svetlane. Problém je totiž niekde úplne inde.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Posvieťme si naň poriadne. Písal sa august roku 2010. Vtedy Novým Časom prehrmela informácia o Róbertovi Ficovi, ako trávi voľné chvíle v gay bare s neznámou brunetkou. Zdrojom tejto informácie bol „tip od vás", teda ľudí, ktorí boli v tom čase na rovnakom mieste a mali po ruke mobil, ktorým ho zvečnili. Nový Čas zverejnil ešte v tom istom mesiaci informáciu, že tajomnou brunetkou po premiérovom boku bola Jana Halászová, ktorá parkovala v parlamente na výnimku.

Nastalo obdobie ticha. Počas neho sa k Ficovým eskapádam ešte z roku 2004 vrátil verejne, na pôde parlamentu, iba Richard Sulík.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ticho trvalo takmer dva roky. A opäť to bol Nový Čas, ktorý niečo vyše mesiaca po predčasných voľbách uverejnil článok, v ktorom opäť figuruje Jana Halászová po boku premiéra na ceste do Bruselu.

Obdobie ticha pokračovalo. Či presnejšie, ticha pred búrkou.

Píše sa august roku 2013. A hrom do toho, búrka je na svete. Na počudovanie, nespôsobil ju Nový Čas, ale týždenník Plus 7 dní, ktorý v tlačenej forme uverejnil článok s titulkom „Dlhý bozk na rozlúčku." Denník Nový Čas sa 27. 8. 2013 odvoláva na informácie z Plus sedmičky. O deň neskôr je na internetovej stránke plusky zverejnený článok, ktorého súčasťou je fotogaléria.

SkryťVypnúť reklamu

A práve vo fotogalérii je ten fígeľ. Ako správna konšpirátorka som si prezerala nielen fotografie, na ktorých som sa pokúšala identifikovať jeden a ten istý kanál ako dôkaz identického miesta, ale aj dátumy pod nimi. Na čo som prišla?

Redakcia Plus 7 dní mala rok (!) (foto 4.5. 2012, 29.5. 2012, 13.6. 2012) k dispozícii kvalitné fotografie usvedčujúce Róberta Fica z nadštandardného vzťahu k Jane Halászovej. Nezverejnila ich. Prečo nie, veď zlomyseľný slovenský ľud by sa im potešil aj pred rokom. Alebo žeby v tomto prípade išlo o čosi iné, nielen o pokrm pre bulváruchtivé gágory?

Po roku otáľania nám bulvár predostrel veľmi kvalitné a exkluzívne fotografie, na ktorých aj v tme vidieť za sklom auta viac než fantázia dovoľuje. Až mám na jazyku otázku, akými „delami" sú to vyzbrojení naši investigatívci a ešte akou božskou trpezlivosťou, keď rok ticho dudrú a potom zhurta udrú. Ide vôbec o novinárov?

SkryťVypnúť reklamu

Alebo ide o premyslené, rok trvajúce sledovanie Róberta Fica, či skôr slečny Jany Halászovej (kanál to istí)? A s akým cieľom? Odpoveď nechám na konšpiračnej fantázii čitateľa.

Tá moja znie, že v Smere sa niečo deje a niekto sa na tom smeje...alebo skôr tuho rozmýšľa o premiérovej prezidentskej kariére a budúcnosti Smeru, keď už nebude na jeho čele...

Natália Milanová

Natália Milanová

Bloger 
  • Počet článkov:  59
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chodím kade-tade, vyhýbam sa zvade, pre deti hrám divadlo, koňom núkam zubadlo, pre dospelých píšem blogy... a som poslankyňa NR SR za OĽaNO dva roky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu