Ako prežiť dopravný inšpektorát (príručka pre dámy)

Dnes bol ten deň, kedy som sa rozhodla ráno si privstať a vydať sa na dopravný inšpektorát kvôli prepisu auta. Počítala som s tým, že tam strávim nejednu chvíľu, tak som si do výbavy pribalila knižku, nech sa teda aspoň intelektovo pozdvihnem. Nasledujúce postrehy nech slúžia všetkým dámam ( nielen blondínam) , ktoré sa chystajú na dopravný inšpektorát.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

1.Dopravný inšpektorát je zastrčený Pánu Bohu za chrbtom a jeho budova zvonku pripomína skôr útočisko bezdomovcov ako nejakú inštitúciu

2.Na informáciách je ešte po ránu celkom svieži a ochotný kus policajta, ktorý poradí, aké tlačivo je potrebné vyplniť, čo je veľmi prínosné

3.S autom treba ísť na technickú kontrolu „pod strechu" - znamená plechová strecha na dvore. Tam si vás zoberie na mušku iný policajt. Čaká. A ja mu vravím, že neviem, čo mám robiť. A on nato, že nech mu dám techničák a otvorím kapotu. Pri tom stihol skonštatovať, že mám v aute neporiadok a keď som mu na otázku, či mám manžela odpovedala že nie, zakontroval, že takto ho ani nikdy mať nebudem. Nuž, asi má pravdu. Potom si ma preskúšal, keď ma nechal otvárať kapotu a popod fúzy, ktoré nemal, si vravel čosi o tom, že aspoň sa uvidí, aké šikovné prsty mám. Srandista.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

4.Prichádza rad na značky. Nuž, dáma v šatách, s trošku staršími držiakmi na značku, ktoré je treba odšróbovať, poprípade mierne vylomiť, môže mať problém. Ešte že sa v dámskej kabelke nájdu všakovaké pomôcky, ktoré vedia pomôcť vtedy, keď to od nich človek najmenej čaká. A neslobodno zabudnúť na ochotu pána, ktorý sa povenoval mojej prednej značke, na ktorú boli všetky moje pokusy prikrátke.

5.Nasleduje papierik s poradovým číslom a stačí už len čakať. Na chodbe bez vetrania je to v týchto teplých dňoch neuveriteľná slasť.

6.Je dobré počas dlhého času čakania oddať sa bohumilej činnosti. Tak som sa teda pustila do čítania. Po čase na mňa doľahol smäd a teplo. Už čakám dve hodiny.

SkryťVypnúť reklamu

7.Dolu je automat na sladkosti, nápoje, kávu, čaj. Je to super, ale niečo ako minerálka, či voda tam miesto nemá, zato tie lepkavé maglajzy, čo zalepia ústa po prvom srku, tie tam miesto majú. Nuž, čo narobím, vhadzujem mince, vypadáva Pepsi. Jasné, hľadaj pozitíva, veď to bude osvieženie ako z reklamy.

8.Odbíja tretia hodina čakania a už som skoro na rade.

9.Za okienkom je celkom fajn policajt. Pýtam sa, kde mám dať značky. On že si ich mám dať pod nohy. Tak si ich teda dávam pod nohy. Odovzdávam mu žiadosť a všetko ostatné. Vraví, že žiadosť nie je dobre vyplnená, že si ju mám ísť dole doplniť. Tak sa ho pýtam, či sa naozaj kvôli trom riadkom musím terigať dolu schodmi. On že nie. Tak sme to vyplnili za 3 sekundy a bol pokoj.

SkryťVypnúť reklamu

10.Neverím! Po ďalších 10 minútach držím v ruke značky a milý mladý muž mi ich pomáha nasadzovať. Lúčime sa s prianím veľa šťastne prejazdených kilometrov.


Nuž, podčiarknuté, zhrnuté, dopravný inšpektorát je miesto vhodné na - precvičenie manuálnych zručností, dámskych zbraní, trpezlivosti a trénovanie prežitia v tvrdých podmienkach.

Preto moja dobrá rada na záver znie, milé dámy - návštevu dopravného inšpektorátu si zo svojho diára vyškrtnite a nechajte túto aktivitu v mužských rukách.

Natália Milanová

Natália Milanová

Bloger 
  • Počet článkov:  59
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chodím kade-tade, vyhýbam sa zvade, pre deti hrám divadlo, koňom núkam zubadlo, pre dospelých píšem blogy... a som poslankyňa NR SR za OĽaNO dva roky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu