Ponúkam novú víziu – Petržalka 2014

Písmo: A- | A+

Rozhodol som sa, že v  novembrových voľbách sa budem uchádzať o funkciu starostu Petržalky. Svojimi vedomosťami, skúsenosťami a schopnosťami chcem prispieť k zlepšeniu života v tejto mestskej časti. Pripravil som podrobný volebný plán Petržalka 2014 a ak dostanem dôveru budem ho realizovať.V nasledujúcich týždňoch budem zbierať podpisy na petičných hárkoch za moju kandidatúru a stretávať sa s občanmi. Taktiež podrobnejšie vysvetlím niektoré zásadné body môjho programu a ich vplyv na život v Petržalke.

Celý svoj dospelý život som prežil v Bratislave, hoci som sa tu nenarodil. Na začiatku som býval v iných častiach nášho hlavného mesta, ale do Petržalky som pravidelne chodieval za mojimi priateľmi. Spomínam si napríklad na dlhé letné večery, ktoré sme trávili pri Draždiaku. Obľúbil som si túto mestskú časť a preto sme sa do Petržalky po narodení prvého dieťaťa presťahovali.

Mám rád Petržalku. Žijem v nej s manželkou a dvomi deťmi, trávim tu voľný čas a mám tu veľa priateľov. Záleží mi na tom, aby sa Petržalke darilo. Skrýva v sebe veľký rozvojový potenciál, ktorý vieme pri správnom vedení a zapojení občanov naplno využiť.

Občania majú vo všeobecnosti nízke očakávania, čo pre nich môže samospráva urobiť. Ja s takýmto postojom nesúhlasím a chcem Petržalčanom ukázať, ako možno Petržalku spravovať v ich záujme. Moja hlavná motivácia kandidovať vychádza z dlhoročnej snahy meniť veci vo verejnom živote k lepšiemu a dokázať, že sa to dá a že to má zmysel. Kritika bez ponúknutej alternatívy iba prehlbuje frustráciu občanov, čo nepovažujem za správne. Chcem byť starosta celej Petržalky, nie iba miestneho úradu a podriadených organizácií. Petržalka sú aj stredné a vysoké školy, podnikatelia či väzby na celý región.

Spolu s tímom odborníkov sme pripravili víziu budovania Petržalky ako modernej a životaschopnej mestskej časti pod názvom Petržalka 2014. Sústredíme sa na 9 kľúčových oblastí, v ktorých vidíme priestor na zásadné zlepšenie, ako sú napríklad projekt obnovenia Viedenskej električky, riešenie problémov s parkovaním so zachovaním možnosti parkovať bezplatne, zásadne zlepšenie čistoty verejných priestranstiev alebo budovanie cyklociest. Okrem realizácie navrhovaných opatrení presadím hlavne zmenu prístupu pri správe verejných vecí. Musíme vytvoriť také prostredie, aby zapojenie občanov a podnikateľov do lepšieho fungovania Petržalky bolo čo najjednoduchšie.

Kto dostane šancu viesť Petržalku nasledujúce 4 roky, sa rozhodne v komunálnych voľbách 15. 11. 2014. Aby som mohol funkciu starostu zastávať slobodne a nezávisle, pozorne si strážim financovanie svojej kampane. Odmietam skryté financovanie alebo pokrytie nákladov kampane jedným darcom. Nebudem mať preto bombastickú reklamnú kampaň plnú billboardov, letákov a drahých politických „gulášov“. Celú kampaň budem financovať cez transparentný účet z môjho vkladu 20 000 eur a z prostriedkov, ktoré sa mi podarí získať od občanov a podnikateľov Petržalky. Chcem tým postaviť jasnú alternatívu k straníckym kampaniam či skrytým „záujmom“.

Dúfam, že v nasledujúcich týždňoch budem mať možnosť stretnúť sa s čo najväčším počtom Petržalčanov, vysvetľovať svoje názory, predstavovať volebný plán a zbierať podnety od občanov. Rád si osobne vypočujem vaše návrhy, ako môže samospráva pomôcť pri riešení vašich starostí a potrieb. Alebo mi o nich napíšte na adresu nechala@petrzalka2014.sk.

Ďakujem za vašu podporu.

Pavel Nechala

nezávislý občiansky kandidát na starostu Petržalky

Skryť Zatvoriť reklamu