Ako prejsť na druhú stranu cesty

Áno, volá sa to priechod pre chodcov alebo zebra in english zebra crossing. Vo všetkých vyspelých štátoch to jazdci rešpektujú, len u nás sa to asi ešte len učia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (82)

Myslím, že znenie zákona je niečo ako "akonáhle vstúpi chodec na vozovku (rozumej, musíš sa postaviť na cestu pretože pokiaľ stojíš na chodníku ešte neznamená, že chceš prejsť?) vodič je POVINNÝ zastaviť...." moja každodenná skúsenosť je úplne iná. Postavím sa na vozovku (občas aj zariskujem) a čakám a čakám, asi také tretie až štvrté vozidlo zastaví. Cestou do práce prejdem len 3 priechody a dva z toho nazývam životu nebezpečné.

Nejaký ten čas som bola v Londýne a tam som na začiatku nechápala ako vozidlá zastavujú a človek mohol takmer prejsť cez cestu bez toho, aby sa poobzeral na obe strany a to bola asi chyba, príliš som si zvykla.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Musím podotknúť, že pokiaľ šoférujem na priechode zastavím a bola by som rada keby sa všetci naučili, že priechod pre chodcov je pre ľudí, ktorí idú pešo.

Tento článok píšem na základe mojej každonnej praxe a hlavne dnešnej, keď som sa snažila prejsť na druhú stranu na špitálskej ulici v Bratislave - konkrétne pri Ševte. Poviem Vám bol to teda adrenalín, keď ja som už v prvej polovici jedného pruhu a auta si idú a pekne ma obchádzajú - niekedy sa nestačím čudovať, ako sa títo ľudia, ktorí majú dobré auto mohli dostať v vodičskému preukazu?

Dúfam, že sa naučíme jazdiť ohľaduplne či už k iným vodičom, ale aj k chodcom.

SkryťVypnúť reklamu

Takže hor sa do športu a šup cez priechod na druhú stranu :o).

Anna Nemergutová

Anna Nemergutová

Bloger 
  • Počet článkov:  39
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajný človek so svojimi trápeniami aj malými radosťami. Zoznam autorových rubrík:  Pre lepší zajtrajšokNaše slniečkoVarenieČriepkyAuta, cesty, postrehy šoféraPre zdravší zajtrajšokSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu