Komunálna poisťovňa je akciová spoločnosť so zahraničným vlastníkom. Poisťovací biznis, lukratívny. S komunálom má asi toľko spoločné, ako socialistická demokracia s demokraciou. Iba prosťáčik si môže myslieť niečo iné. Bratislavský primátor Ftáčnik je všeličo, len nie prosťáčik. Keď v marci 2012 vedome prijal prácu pre súkromnú firmu so zahraničným vlastníkom, musel vedieť, že koná proti ústavnému zákonu č 357/2004 Z. z O ochrane verejného záujmu.
Podľa článku 5 odst. 2 tohoto zákona žiadny verejný funkcionár, a bratislavský primátor ním je, nesmie prijať a vykonávať funkciu v orgánoch súkromných spoločností ak nie je spojená s účasťou mesta v tejto firme. Bratislava v Komunálnej poisťovni účasť nemá, primátor tam pôsobí. Za odmenu, pochopiteľne. Podľa zákona musí každý verejný činiteľ SÁM o takejto svojej práci informovať. 15 mesiacov Ftáčnik mlčal ako hrob, z mlčania ho prebralo až odhalenie médií. Porušenie zákona nakoniec pod ťarchou dôkazov sám priznal, ale mandátu sa samozrejme nevzdá, následky nech sa vzťahujú na iných. Tu je toplist výhovoriek:
Že nevedel že nemôže. Primátor hlavného mesta Slovenska, s právom zúčastňovať sa zasadnutí vlády NEVEDEL, že sa na neho vzťahuje ÚSTAVNÝ zákon, ktorý sa na neho vzťahuje už roky, ktorý sa vzťahuje na tisícky verejných činiteľov na Slovensku. Kto tomu verí, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu. A ak naozaj nevedel, nuž pri všetkej úcte, ale takáto nekompetentnosť ho úplne diskvalifikuje a v čele hlavného mesta nemá čo robiť. Nie náhodou zákon predvída pre podobné zlyhania aj najprísnejší následok- zánik mandátu.
Že tam išiel za ZMOS. Chyba lávky, Bratislava v tom čase členom ZMOSu nebola ani náhodou. Že už odstúpil a peniaze vrátil, sám sa tak potrestal a protiprávny stav sa tak odstránil a všetko je v najlepšom poriadku, niet čo riešiť. Dobre počujeme??? Tak nabudúce, keď niekomu príde pokuta za parkovanie, alebo hocijaký priestupok, navrhujem použiť Ftáčnikovu fintu. Veď už tam neparkujem, to bolo, ale už nie je, auto som k svojej ujme odviezol na horšie miesto, teraz je všetko v poriadku, pokutu si strčte za klobúk. Myslíte si, že na to policajti alebo súdy skočia? Ak sa náhodou voláte Milan Ftáčnik a primátorujete s podporou Smeru SD, tak samopotrestanie je úplne bežná vec (podobne sebaúnos, sebavyšetrovanie atď.). Ak nie, tak máte smolu. Samopotrestanie sa súčasťou slovenského právneho poriadku ešte nestalo a Vám ho nikto neuzná.
Môže byť, že mu nestačí plat primátora, poslanca bratislavskej župy za Smer-SD, či učiteľa na univerzite. Cca 5.300 Eur mesačne si normalny pracujúci Bratislavčan môže iba predstavovať. Pravda, sociálnodemokratická smotánka zo SMERu-SD s pani Flašíkovou na čele, nastavuje iné štandardy a chudobný bratislavský primátor sa musí riadne obracať, kým mu manželka podaruje aspoň jedny hodinky a la Robert Fico.
Alebo sa v práci nudí a bratislavské problémy sa mu zdajú vyriešené. Pre koho9 pracoval teda viac? Pre naše mesto, alebo pre Komunálnu poisťovňu? Ak pre mesto, začo od nich berie peniaze? Žeby nejaké protislužby? A ak robí aj pre poisťovňu, koľko času nevenuje Bratislave?
A ďalej: Čo všetko ešte nevieme? Komu všetkému venuje bratislavský primátor Ftáčnik ešte svoju pozornosť? Aké má ešte záväzky a voči komu? Koľko tisíc Eur buď musieť pani Ftáčniková vyčarovať z rodinnej pančuchy, aby sa pán Ftáčnik dostal so záväzkami na nulu a mohol sa slobodne venovať Bratislave a Bratislavčanom a nie súkromým firmám a skrytým developerským projektom ako napr štvorprúdovka v Petržalke? Koľko zmanipulovaných súťaží ako postreky na komáre či nákup trolejbusov ešte vypláve na povrch? Koľko cd s ropovodom cez Bratislavu sa nájde na magistráte? Koľko neuhradených faktúr sa ešte povaľuje po magistrátnych šuflíkoch?
Myslel by som, že zúfalá finančná situácia mesta je úloha na plný úväzok a pomôcť nášmu mestu primátorova prvoradá úloha. Namiesto líderskej práce pre mesto, analýzy problémov a návrhu riešení, skrátka systémového riešenia nakopených finančných, dopravných či urbanistických problémov, sme svedkami úrandníckych výhovoriek, klamstiev, menežérskych zlyhaní a falšovania nesplnených uznesení mestského zastupiteľstva.
15 mesačné vedomé a tajné porušovanie ústavného zákona primátorom Ftáčnikom je symbolickým náhrobným kameňom protokorupčných rečičiek, rádoby transparentnej samosprávy, údajnej otvorenosti Bratislavského primátora.
Ostáva teda posledná otázka: Kam musí primátor Ftáčnik zájsť, čo ešte závažnejšieho musí Bratislavčanom zamlčať, aké ešte zákony porušiť, koľko súťaží zmanipulovať aby sa aj na neho uplatnil zákon?