Keď sa hanbíte povedať pravdu...

Zbytočne strávený deň v nemocničnom zariadení, kvôli ľudskej hlúposti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu
(zdroj: http://www1.istockphoto.com/)

Ako každé dieťa, aj ja som v predškolskom veku musela prejsť cez lekársku prehliadku do nástupu do školy. Moja pani doktorka bola veľmi milá, kontrola prebehla v pohodke, ale prišlo k prehliadke očí.

V tom veku ešte deti samozrejme nevedia čítať, alebo skôr v mojej dobe nevedeli. Viem, že dnes už väčšina detí chodí do školy s tým, že vedia čítať. Tie, čo vedia čítať, z diaľky čítajú písmenka, ktoré im pani doktorka ukazuje a tie, čo nevedia, tak tie musia menovať obrázky. Lenže... to nie sú hocijaké jasné obrázky. Ja som musela menovať rôzne tvary, ktoré sa podobali na stoličku, na stoličku bez operadla, proste skoro rovnaké obrázky, len palička sa menila na rôznych miestach.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zakryla som si ľavé oko a pravým som sledovala paličku, ktorú doktorka posúvala na rôzne obrazce. Keďže sa mi všetko zdalo ako stolička, tak som na prvé povedala, že je to stolička. Ale keď posunula paličku na iný obrazec, tak znova sa mi zdalo, že to je dokonca trefnejšie, že to je stolička, ale aby som sa nestrápnila, tak som povedala niečo úplne iné. Logika 5 ročného dieťaťa. :)

Doktorka sa tvárila neutrálne, ale ľavým okom som už vedela pomenovať všetko, pretože som ich pravým videla. Ale doktorke to nedalo, tak ma poslala k očnému. Tam mi očividné nezistili nič, aj keď mi hádzali rôzne čísla sklíčok, pozerali sa mi do nich a nešlo im to do hlavy. Ja som len čušala a pretrpela som to.

Skryť Vypnúť reklamu

A čo mi z toho vyplýva? Neutrpela som žiadnu stratu, oči prešli komplexnou prehliadkou a moja česť rozpoznania obrazcov neutrpela... na vine boli moje oči :)

Katarína Neumannová

Katarína Neumannová

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ani celý život nestačí na zistenie kto sme... Zoznam autorových rubrík:  FotografieÚvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu