Dnes slovenských europoslancov nazýva Monika Beňová protislovenskými a EP nazýva inkvizíciou kvôli rezolúcii k dianiu na Slovensku pod vládou Smeru. Neviem, akou spomienkovou tmou odrazu trpí pani Beňová. EP prijíma stovky rezolúcií a niektoré z nich iniciovala sama MB.
1. V roku 2020 bola MB jednou z predkladateľov uznesenia proti Poľsku kvôli obmedzovaniu potratov. Rezolúciu navrhla napriek tomu, že rozhodnutie poľského súdu ešte nebolo právoplatné. Do uznesenia zahrnula aj výzvy na poľskú vládu, ktoré sú výlučnou kompetenciou členských štátov - napríklad sexuálnu výchovu. Dnes z rovnakých dôvodov spochybňuje rezolúciu EP k dianiu na Slovensku a útočí na parlament aj na europoslancov.
2. MB tvrdí, že Európska komisia nevstupuje do procesu prijímania legislatívy na úrovni členských štátov. Po 20 rokoch v EP pani Beňová musí vedieť, že EK vydáva každoročnú správu o stave právneho štátu v EÚ a pravidelne sa stretáva s predstaviteľmi členských štátov.
3. EK v minulosti požiadala Súdny dvor o predbežné pozastavenie platnosti problematického zákona v Poľsku (dôchodkový vek poľských sudcov v roku 2018), aj na Slovensku. - v 2019 požiadala o predbežné opatrenie na pozastavenie Dankovho zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov.
4. Stretnutie so slovenskou vládou vzbudilo u EK obavy o vývoj na Slovensku, ktoré v decembri spísali do oficiálneho listu vláde SR. Podľa nich plánované zmeny vlády R. Fica zvyšujú riziko rastu korupcie na Slovensku a to ohrozuje finančné zdroje EÚ. Nejde teda o reakciu EK na „hysterických a zákerných slovenských europoslancov“, ale na stretnutie s predstaviteľmi slovenskej vlády a ich zákerným plánom znásilniť trestnú legislatívu, aby zachránili vlastných skorumpovaných ľudí.
M. Beňová je jednou z najdlhšie slúžiacich europoslancov v EP. Pre to, aby získala ďalší mandát je schopná okydávať inštitúciu, ktorá ju dvadsať rokov živí a klamať a zavádzať voličov, ktorí ju do EP dostali. Darmo, charakter nie je obočie. Nemáš, nenakreslíš.