reklama

Pedofil si môže vydýchnuť, Borci sa pos--li

Odsúdený pedofil, rímskokatolícky kňaz z Nevidzian Pavel Kobida, si môže vydýchnuť a naďalej slúžiť svoj smiešny trest za sexuálne obťažovanie dieťaťa na slobode /v hospici/ a nie vo väzení.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (153)

Minister spravodlivosti sa z toho vyvliekol ako borec, zákon mu vraj neumožňuje napadnúť rozsudok. Si predstavte, aké neohybné sú zákony, keď ide o dieťa a málo početnú rodinu z Nevidzian, ale keď ide o taký Váhostav!!!!!!!!!!!!!!!! a všetky tie vládne rozkrádačky, zákony sú ohybné ako zo slizu.

Generálna prokuratúra sa dokonca stotožnila s tým, že za dlhodobé zneužívanie dieťaťa je normálne dostať tri roky podmienku. Ide predsa o cirkevného hodnostára. Dovolanie kompetentných bolo jedinou šancou ako prípad znovuotvoriť pred súdom, zmeniť verdikt súdu, kňaza poslať z kostola do väzenia a urobiť tak spravodlivosti zadosť. Verte, že obeť – dievča z Nevidzian a jej matka by si to zaslúžili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hanbím sa pred nimi za oboch posluhovačov režimu – Boreca aj Čižnára, pre ktorých je dôležitejšie bratať sa s cirkevnými hodnostármi ako chrániť slabých pred mocenskými záujmami silných.

Pred nitrianskym okresným súdom pritom došlo k pochybeniam. Po istú časť vyšetrovania bola skutková podstata kvalifikovaná prísnejšie podľa § 201 ods.2 Trestného zákona /viď. ustanovenia nižšie/, zrazu, pred podaním obžaloby, z neznámeho dôvodu ju prokuratúra zmiernila. S advokátkou rodiny sa domnievame, že sa tak stalo cielene, za účelom priaznivejšej sadzby trestu a možnosti podmienečného odkladu výkonu trestu, čo pôvodná kvalifikácia vylučovala.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Podmienky na aplikáciu §201 (2) písm. a), podľa ktorého sa odňatím slobody na sedem rokov až dvanásť rokov páchateľ potrestá, ak spácha čin závažnejším spôsobom konania, t.j.: 
b) po dlhší čas, 
g) využitím tiesne, neskúsenosti, odkázanosti alebo podriadenosti, 
h) porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej z páchateľovho zamestnania, postavenia 

boli naplnené. Niet totiž pochýb, že je porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej z postavenia farára, ku ktorému posielajú rodičia svoje deti na rôzne aktivity, ak tieto sexuálne obťažuje.

O prípade pedofilného kňaza z Nevidzian a o verdikte súdu som písala aj cirkevným hodnostárom z Konferencie biskupov Slovenska ešte 13.3. 2015 z pozície podpredsedníčky Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Dodnes mi nik neodpovedal ani len slovkom, nestála som im ani za nejaké suché konštatovanie od hovorcu. Pointa je, že keď ignorujú autority /aj keď smiešne svetské/, ako veľmi ich asi trápi nejaké zneužívané dieťa???

SkryťVypnúť reklamu
reklama

http://nicholsonova.blog.sme.sk/c/376814/nicholsonova-pise-cirkevnym-hodnostarom.html

Povedzte mi, koľkokrát sa na Slovensku znásilňovali zákony, dávali vopred amnestie na závažné zločiny /mečiarove amnestie/, koľkokrát sa súdmi tendenčne vykladali zákony, len aby všelijakí smradľaví tunelári neskončili na doživotie v base? Keď ide o zneužívané dieťa, všetci ste borci, ktorí sa vykašľú na dovolanie, lebo zákon vám neumožňuje... Skúste to do očí vysvetliť tomu decku, ktorému farár zobral detstvo a jej matke, ktorá nechcela nič iné, len spravodlivosť. 

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  316x

Srdcom som matka, novinárka, športovkyňa a niekto, koho vyrušujú rôzne skrivodlivosti sveta a má neustále nutkanie ich naprávať. V parlamente, na ulici, v rodine. Pred ideológiou uprednostňujem zdravý rozum a úsudok a mám rada slobodu. Slobodu jednotlivca. Píšem knihu, bicyklujem a behám. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu