(Ne)šťastné IŽP - volné pokračovanie

Aby ma tu niekto neobvinil že minule som dal len výpočet jednej poisťovne a jej IŽP, tak som sa rozhodol pre väčšie porovnanie IŽP. Použil sa model 50€ bežného poistného kde 20€ tvori investičnú časť po dobu 35 rokov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Výsledky výpočtov sa môžu líšiť nakoľko pri správcovskom poplatku som použil priemer (odhad). Netvrdím či je tento poplatok oprávnená poisťovňa inkasovať na úkor klienta, ale rozhodnutie treba nechať na kontrolné úrady i keď lobing je asi silnejší. Názvy niektorých poplatkov sa v poisťovniach líšia preto som zvolil jednotnú formu pomenovania aby z toho človek ( klient ) nemal hokej. Je aj možné že pri výpočtoch som urobil chybu, nikto nie je neomylný :), preto budem rád ak ma upovedomíte a prepočet urobím znova. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Klient vloží do investičnej časti poistenia 20€ po dobu 35 rokov(420 mesiacov) 8400€, no nie celý vklad sa mu investuje.

prepocet
prepocet (zdroj: Nikola Ivanov)

Ku koncu chcem poďakovať kolegom ktorí mi pomohli pri výpočtoch a to menovite : Andrea Mikulová a Juraj Horník

 

Nikola Ivanov

Nikola Ivanov

Bloger 
  • Počet článkov:  18
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Dôležitá je rovnováha medzi dnešným životom a vašou budúcnosťou. Finančne nemôžeme žiť tak, ako keby dnešný deň mal byť našim posledným dňom. Musíme sa rozhodnúť medzi tým, ako strávime dnešok, a tým, ako strávime budúcnosť. Nájdenie správnej rovnováhy je prvým dôležitým krokom k dosiahnutiu finančnej slobody.NBS - 203370tel.č.:0904960423https://www.facebook.com/nikola.ivanov.52831 Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu