Posedenie pri Zachárií

Písmo: A- | A+

Pri názve tohto článku asi len málo kto bude tušiť, že sa jedná o goticko-renesančný kostol San Zaccharia v sestiére Castello v Benátkach. Populárny Benátsky karneval, ktorý znovu začal fungovať v 2. polovici 20.storočia je na toľko obľúbený, že ho navštevuje masa ľudí. A hlavne posledný víkend, kedy karneval končí. Poznáte to asi samy, ak ste to zažili, ráno nič a hneď ako si kúpite masku, začne vychádzať zo všade veľký počet ľudí.

Benátky majú svoju romantickú atmosféru a čaro, 118 ostrovov, každý iný, asi len ich spoločným znakom je nejaký malý kostolík či kláštor. Do toho gondoly, neskutočné množstvo mostov a uličiek a keď odchádzate z ostrova Murano, keď zapadá slnko je to úžasné. Len každý si povie, keby nebolo tak veľa ľudí, pred hotelom Gabrieli každý netrpezlivo čaká či hľadá svojho sprievodcu, alebo dobieha na poslednú chvíľu so slovami: " cez tú masu ľudí som to nestihol". 

Priznám sa, že môj život nie je tlačiť sa ako sardinka v konzerve, a preto počas voľného času si zájdem na malé námestie Campo San Zaccharia, ktoré je ukryté pri rušnej ulici od hotelu Gabrielli po Námestie Sv. Marka. Ako náhle zahliadnete ceduľu "Carabinierri" , tak vojdete na malé námestie, kde po ľavej strane sa nachádza malé bistro. Vlastnia ho Kórejci alebo Číňania, do toho sa už presne nevyznám, ale podstatné je, že sú to milí ľudia a máte tam tiché posedenie a cez sklo môžete pozerať pózujúce masky. Moje pravidelné posedenie počas karnevalu nesmie chýbať ako aj šálka dobrého capuccina. 

Kostol San Zaccharia bol prestavaný v 16.storočí majstrom Codducim v renesančnom štýle. Interiér je gotický s renesančnými prvkami. Samotná výstavba už začala v 9. storočí nášho letopočtu. 

/wikipedia
/wikipedia 
Skryť Zatvoriť reklamu