UMENIE SPÁJA BARDEJOVČANOV

Umenie tvorí Bardejov a vždy spájalo Bardejovčanov. Preto by som vás rád pozval na výstavu 16 diel umelcov Bardejova.

UMENIE SPÁJA BARDEJOVČANOV
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Umenie považujeme v našich životoch často za okrajovú vec. Za niečo, čo sa nás dotýka nepriamo, vzdialene, najmä v dnešných časoch pandémie, keď život každého z nás čelí dôležitejším výzvam. Zdravotným, existenčným, či medziľudským, ktoré prináša doba a nedá sa im vyhnúť.  

A pritom si možne neuvedomuje, akú dôležitú rolu zohráva nielen pre nás, ale pre celý Bardejov. Umenie je to, čo vdýchlo dušu nášmu mestu, to, čo je jeho súčasťou a vytvorilo naše mesto tak, ako ho poznáme. Odzrkadľuje dušu a manuálne zručnosti našich predkov, ktorí sa snažili urobiť svoje mesto krajšie, lepšie a krása nášho námestia, radnice, či kostolov je toho dôkazom. A nerodilo sa nikdy v ľahkých časoch. Dejiny Bardejova sú podobne, ako dejiny Slovenska, či skôr Uhorska, plné vojen, epidémií a sociálnych kontrastov. Napriek tomu, alebo možno vďaka tomu, je naše mesto tak pekné, ako ho poznáme dnes a radi nazývame našim domovom. Pretože umenie vždy šlo v ruka v ruke s ľudským umom, kreativitou, šikovnosťou a hlavne dávala ľuďom nádej a pomáhalo im prekonať aj najťažšie časy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Umenie je to, čo tvorí Bardejov a vždy spájalo Bardejovčanov. Preto by som každého Bardejovčana rád pozval na výstavu 16 diel z radov umelcov Bardejova. Nie, netreba nikam chodiť. Diela miestnych umelcov – fotografov, grafikov, architektov, sochárov či výtvarníkov si môžete pozrieť prechádzkou po našom meste. Nahradili vtieravé reklamy na billboardoch. Aspoň na chvíľu sa môžeme pri nich zastaviť, vydýchnuť a nechať sa unášať prúdom pozitívnych emócií farieb, tvarov, myšlienok autorov a oslobodiť sa zo všedných starostí každodenného života. Umenie a kreativita je to, čo ľudí vždy obohacovalo a spájalo. A Bardejov sa môže pochváliť nielen svojou slávnou minulosťou, ale aj súčasnosťou a šikovnými ľuďmi, ktorí ju tvoria. A robia naše mesto tak výnimočné, pre každého z nás.

Skryť Vypnúť reklamu

Kompletnú galériu diel Bardejovských umelcov v uliciach nášho mesta, si môžete pozrieť aj na stránkach organizátora výstavy - Bardejovízií.sk: http://www.bardejovizie.sk/umenie-spaacuteja.html

Milo Olejar

Milo Olejar

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  7x

Architekt so záujmom o veci verejné a pozitívny rozvoj Bardejova. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu