Bude Fico na novinárov útočiť aj fyzicky?

Písmo: A- | A+

Dnes je už evidentné, že Fico kopíruje kariéru Vladimíra Mečiara. K tomu, aby bolo dielo dokonané, chýba už len jedna vec...

Okolo roku 1999 bolo už zainteresovaným politickým predstaviteľom jasné, že voliči HZDS sa jedného dňa len tak zrazu nezobudia s osvieteným nápadom, že Dzurinda je ten najlepší možný premiér na svete, a treba ho voliť. Potrebovali niekoho iného, nového lídra, ktorý Mečiara ako ochrancu národa nahradí. Tento fakt si dobre uvedomoval aj Robert Fico, toho času zakladateľ novej strany Smer. A skutočne sa mu behom pár rokov podarilo postupne odchádzajúcich Mečiarových voličov presvedčiť, že je ten pravý. Hoci treba dodať, že Fico v tej dobe lovil aj v iných voličských vodách, čo sa mu podarilo hlavne vďaka šikovnej koncepcií „tretej cesty“ medzi Dzurindom a Mečiarom. Väčšina novinárov aj politických komentátorov ale vedela, že sa jedná len o politický trik, a že v skutočnosti bude Fico postupne Mečiara nahradzovať. Nebolo to dané len podobnou voličskou základňou, ale aj personálnym prepojením oboch strán. Mnohí stranícki funkcionári a oligarchovia z prostredia HZDS plynule prešli k Ficovi. Najžiarivejším príkladom je Fedor Flašík, ktorý stál za zrodom kultu osobnosti tak Mečiara, ako aj Fica.

Máme rok 2019, a Fica s Mečiarom už zďaleka nespája len podobný elektorát a ľudia v pozadí. Za tých 20 rokov sa dá povedať, že Fico sa stal v podstate kópiou Mečiara. Majú podobný politický osud, spájajú ich podobné životné situácie, sú si podobní aj fyzicky. Tak ako bol počas mečiarizmu brutálne zavraždený Róbert Remiáš, tak sa to stalo aj minulý rok v prípade Jána Kuciaka. Tak ako Mečiar nenávidel prezidenta Kováča, Fico nenávidí Kisku. Mečiar mal svojho Lexu, Fico má svojho Kaliňáka. On má Elektru, on zase Bonaparte. Mečiar má svojho Choluja, Fico....počkať, koho?

Ľuboslav Choluj bol moderátor televízie Joj, na ktorého Mečiar v roku 2002 fyzicky zaútočil potom, čo sa ho spýtal, kde zobral peniaze na Elektru. Toto video je dosť známe, a netreba ho nejak široko opisovať. Mečiar bol už v tej dobe agresívny, dosluhujúci politik, ktorý si svoju zlosť vybíjal na najbližšej možnej obeti, teda na novinárovi. Nepripomína vám to niekoho? Presne na túto scénku som si spomenul, keď som videl reakciu Fica na novinárske otázky počas voľby ústavných sudcov. Už to nebolo klasické „neotravujte, tu sme pri žatve,“ alebo chladné „niektorí z vás sú špinavé protislovenské prostitútky.“ Bolo to agresívne vyprsknutie emócií nenávisti od zničeného, opitého a egoistického muža. Ak si ešte niekto dovtedy myslel, že Fico je len sofistikovanejší Mečiar, musel byť v tejto chvíli vyvedený z omylu. Z Fica sa totiž STAL Mečiar, nič sofistikované už na ňom nie je.

Ako blízko k sebe majú vety „ešte raz sa ma to opýtaš, takú ti jeb*em že sa nespamätáš“ a „vy ste spôsobili už viac škody ako 100 kubánskych tornád ?“ Na prvý pohľad je tá druhá o čosi slušnejšia, no skutočnosť je iná. Fico totiž kritických novinárov skutočne nenávidí. A kto nenávidí novinárov, nenávidí slobodu tlače. A kto nenávidí slobodu tlače, nenávidí slobodu prejavu. No a kto nenávidí slobodu prejavu, nenávidí demokraciu, a bude na ňu útočiť. Najskôr slovne, no potom aj fyzicky tak, ako to urobil Mečiar v roku 2002.

Nie je jasné, či sa Fico naozaj zníži až na tú najprimitívnejšiu úroveň. No je to jedna z posledných vecí, ktorú musí urobiť, aby sa z neho stal dokonalý Mečiar v očiach všetkých občanov. Pri jeho súčasnom stave a rýchlosti, s akou napĺňa všetky „mečiarovské“ predpoklady, to vôbec nemusí dlho trvať.

Skryť Zatvoriť reklamu