Oliver Andrejčák
Politika Takto sa s vírusom žiť nenaučíme
Premianti Európy budeme až vtedy, keď budeme opatrenia dodržiavať nie zo strachu, ale z vlastnej vôle.
Som absolventom politológie na Masarykovej Univerzite v Brne. Zaujímam sa o všetko podstatné, čo sa vo svetovej, ale najmä slovenskej politike deje. Momentálne pracujem vo verejnej správe Zoznam autorových rubrík: Nezaradené, Súkromné
Premianti Európy budeme až vtedy, keď budeme opatrenia dodržiavať nie zo strachu, ale z vlastnej vôle.
Odporúčané nariadenie ministra zdravotníctva a pandemickej komisie je diskriminačné a nepremyslené. Navyše zo strany úradov nie je podložené faktami.
S novou vlnou koronavírusu musí prísť aj nová forma komunikácie. A to nielen od politikov, ale aj od médií.
Nebolo by na škodu, keby si premiér osvojil staré slovenské príslovie o tom, že mlčať je niekedy zlato.
Pellegrini prenecháva Ficovi stále veľmi silnú značku, ktorá sama o sebe dokáže pritiahnuť mnohých, ktorí volia skôr zo zvyku, ako uvážene.
Trošku politicky k tej korone. V poslednom čase často počúvam hlasy, ktoré hovoria, že sú ľudia na Igora Matoviča príliš drsní, že je vo veľmi ťažkej situácií, že mu treba dať 100 dní a potom ho súdiť, že je vlastne obeť krízy.
Ľavicový extrémizmus je na Slovensku stíhaný v oveľa menšej miere ako extrémizmus pravicový. Súvisí to z časti s Koncepciou boja proti extrémizmu, ktorá je v tomto smere formulovaná veľmi fádne a nejasne.
Existuje nepísané pravidlo, že deti by sa do politiky ťahať nemali. Etický kódex však Smeru už nič nehovorí
30 rokov po nežnej revolúcií môžeme povedať, že určite nesplnila všetky očakávania ľudí, ktorí sa na nej podieľali, hoci len štrnganím kľúčov. Ekonomické a sociálne „dobehnutie“ západu sa nekonalo.
Píše sa rok 2012, a ja som 16- ročným študentom prvého ročníka strednej školy. Slovenskom práve otriasa asi najväčšia kauza v samostatnej histórií. Má zvláštny názov- Gorila.
Slovenská politika dokáže vygenerovať rôzne individuá. Väčšinou ani nevieme, odkiaľ sa vlastne vzali. TO je aj prípad poslanca Marčeka.
Predseda Smeru mohol zničiť právny štát už v roku 2012. Stačila mu však jednofarbená vláda, ústavnú väčšinu odmietol. Prečo?
Prečo je Igor Matovič v poslednej dobe tak výrazne negatívne naladený nie len proti Smeru, ale aj proti opozičným partnerom?
Tibor Gašpar si približne rok po svojom neslávnom konci v pozícií šéfa polície založil nový facebookový profil, nechal si narásť bradu a začal používať výrazy ako vystrihnuté z prezidentskej kampane Maroša Šefčoviča.
Od soboty máme novú prezidentku. Niektorí ju majú celkom radi, niektorí to vôbec nevnímajú, no a značná časť Slovákov ju príliš nemusí, dokonca nenávidí.
Ak by sme na Slovensku mali hľadať dokonalý príklad populistu, nebol by to Marián Kotleba, ale Boris Kollár
Dnes je už evidentné, že Fico kopíruje kariéru Vladimíra Mečiara. K tomu, aby bolo dielo dokonané, chýba už len jedna vec...
Ako sme si za posledných pár týždňov stihli všimnúť, Maroš Šefčovič je v podstate ideálnym prototypom diplomata.
Zajtra (17.11) si budeme opäť pripomínať jeden z najslávnejších dní slovenskej a českej histórie. Deň, kedy sa občania vzopreli voči komunistickému režimu a začali bojovať za svoju slobodu vo svojej vlastnej, nežnej revolúcií.
Ficova historka o tom, že strana Smer má bezvýhradné právo vymenovať ministra vnútra je ešte menej uveriteľná, ako jeho demisia.