IVO NESROVNAL PODCENIL BRATISLAVU

Z veľmi kritického mediálneho virvaru posledných dní okolo primátora hlavného mesta, z ktorého sa vymyká snáď len jeho účasť v insitnom televíznom teste národa „Nikto nie je dokonalý“,  by sa mohlo zdať, že Ivovi Nesrovnalovi nebolo dopriatych obligátnych 100 dní na zorientovanie sa v primátorských veciach a riadení úradu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Nie je to však úplne pravda! Ivo Nesrovnal nežil uplynulé štyri roky vo vzduchoprázdne, no bol poslancom mestského zastupiteľstva a väčšinu času šéfom klubu SDKÚ. A tak sa skôr sa zdá, že nový primátor očakával poskytnutie obligátnych 100 dní zhovievavosti tam, kde ich v žiadnom prípade dostať nemohol. Áno, Bratislava nedala Nesrovnalovi 100 dní zhovievavosti, ako mu ich dala väčšina politických oponentov.

Mesto Bratislava totiž svoj každodenný život a potreby nedelí na volebné obdobia, nedelí ho na dni volebnej kampane a ani na dni pred a po voľbách. Hlavné mesto Bratislava ako najväčšie sídlo tejto krajiny žije svoj život bez prestávky, každú sekundu a nezastaví sa dokonca ani v momente keď Štatistický úrad SR vyhlási výsledky volieb primátora, či na primátorský stolec zasadne niekto nový. Mesto má svoje vitálne potreby a zároveň povinnosti, či funkcie ktoré musí plniť bez ohľadu na ročné obdobie, stranícke tričko primátora, či počet odpracovaných dní v pozícii primátora. Bratislave je jedno či ste primátorom jeden deň alebo dní 500. Sú proste veci v živote mesta, ktoré neznesú odklad.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tento fakt zrejme nový primátor podcenil, lebo inak by samu nemohlo stať napríklad to, že Bratislava prakticky súhlasí so spaľovňou v centre Petržalky.

Teda je na mieste otázka, ktorá v kuloároch zaznieva čoraz hlasnejšie a to či neprišiel nový primátor do úradu celkom nepripravený. Či posledné mesiace na magistráte nestrávil viac času personálnymi rošádami a zostavovaní vlastného tímu, než venovaniu sa riešeniu každodenných potrieb tohto mesta a zabezpečeniu plnenia základných funkcií smerom k obyvateľom a zverenému majetku.

Argumentom o všeobecnom zlyhaní „zlých“ úradníkov a nevinnosti „dobrého“ primátora sa však zo zodpovednosti za problémy, ktoré posledné mesiace v meste vyskakujú Ivo Nesrovnal nevyvlečie. Zvlášť keď ho na hromadenie problémov priebežne upozorňovali poslanci ale aj odborná verejnosť.

SkryťVypnúť reklamu

A tak treba už len dúfať, že sa Ivovi Nesrovnalovi veľmi rýchlo podarí vymeniť imidž sympaťáka za imidž sympatického odborníka na komunálnu politiku. My obyvatelia Bratislavy mu v tom držíme palce.

Oliver Kríž

Oliver Kríž

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Petržalčan, poslanec mestského zastupiteľstva hl. mesta Bratislava, zakladateľ o.z. Mladá Petržalka a predseda hnutia Mladá Bratislava Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu