Radosti a strasti života zlatokopky

Sú to šikuľky. Nepresvedčíte ma, že nie. Byť zlatokopkou je možno úžasné, ale niečo to aj stojí. Kým my si hľadáme spoľahlivého milujúceho partnera, ony sliedia po spoľahlivo perie púšťajúcich zazobancoch. Milovať nemusí, ak ano, je to pridaná hodnota a dá sa to šikovne využiť. Že je hoci aj pupkatý, plešatý, sem - tam ju zmláti? Nevadí. Tá odlišnosť od sivého života strednej vrstvy, kedysi nazývanej robotnícka trieda, stojí za to! Je patričnou odmenou za všetko vynaložené úsilie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (65)

 

Kým obyčajná baba netuší, kde sa do nej zapichne Amorov šíp, zlatokopka vie presne, kde je ten správny revír. Zatiaľ čo obyčajka rozhutuje, ako vážne to jej miláčik s ňou myslí, zlatokopka sa netrápi, či jej drahúšik je ten pravý. Očekuje auto, mobil, boty, a hneď vie, či to bude alebo nebude pre ňu vzťah a do akej miery sa má teda snažiť.

Kým sa bežné študentky drvia do noci na skúšky, zlatokopka nemusí. Jednak by mala kruhy pod očami, jednak by nemohla robiť spoločnosť svojmu miláčikovi. Za to jej drahúšik kúpi skúšky, a keby len skúšky, on jej kúpi rovno titul!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kým bežná ženština vstáva ráno do práce, zlatokopka sa slastne prevalí na druhý bok a prípadne pošmátra vedľa ležiacemu pod paplónom. Alebo nepracuje, teda vlastne do práce nechodí - jej prácou je starostlivosť o domácnosť, na ktorú má väčšinou pomocnicu, ktorá uprace, kým sa zlatokopka venuje obľúbenému športu - shoppingu, alebo pracuje niekde, kde sa začína od desiatej. V práci sa nezapotí, nenabehá, nestresuje. Voľný čas, pardon, pracovnú dobu trávi čerpaním vedomostí z časopisov pre ženy, o životnom štýle a o zariaďovaní príbytkov a výmenami informácií s kolegyňami.

Kým bežný človek klusá na autobus, alebo nadáva na meškajúci spoj, alebo štartuje svoje auto na leasing uvažujúc, či nebude predsalen finančne výhodnejšie pri slovnafťáckych hrátkach začať cestovať emhádéčkou, zlatokopke nikdy neujde MHD pred nosom. Zlatokopka má auto, drahé, veľké, bezpečné. Dostala ho od svojho drahúšika.

SkryťVypnúť reklamu

Kým bežné páry musia riešiť, či im schvália hypotéku a ako bude potom vyzerať ich jedálny lístok, zlatokopka sa nasťahuje do hotového, v prípadne hľadá vhodnú lokalitu a lukratívnejšie priestory pre spoločné hniezdočko lásky s drahúšikom.

Kým obyčajné páry riešia, či si založia rodinu a kto bude na materskej a z čoho budú platiť tú hypotéku; a keď potomok príde, zháňajú lacnejšie šatočky, lacnejšie plienky, lacnejší kočík, zlatokopka kupuje malinkému potomkovi malilinké značkové vecičky, malilinké značkové topánočky, praktický značkový kočík, štýlovú výbavičku.

Kým spustnutá matka na materskej nevie, či skôr navariť, oprať, ísť von, utíšiť uvrešťanca, ožehliť, povysávať, vypočuť manžela, nakúpiť, umyť vlasy, oholiť aspoň nohy a ako sa z času načas nescvoknúť, zlatokopke pomôže pomocnica, kým ona sa venuje svojmu batoliatku, s kamarátkami posedí na kávičke, zájde na kozmetiku, kaderníčke a do fitka, aby bola pre svojho drahúšika stále atraktívna a z času načas si posedí u psychoterapeuta, lebo príchod dieťaťa znamenal v jej živote obrovské zmeny.

SkryťVypnúť reklamu

Kým vystresovaná mladá rodinka trávi dovolenku na miestnom kúpalisku či bagrovisku v jednom kŕči, či sa dieťa neutopí, neujde, nezatúla a na obed si dáva zlepence či klobásu v bufete, zlatokopka sa slní v all inclusive dovolenkovej destinácii a aby sa jej potômča nenudilo a ona si oddýchla, o program sa starajú animátori.

Kým po troch rokoch dovolenky bežná matka zháňa škôlku, aspoň trochu blízko pri dome či pri práci, ak teda ešte nejakú má, zlatokopka zaplatí v multilingválnej multikulti škôlke mastný poplatok a je po starosti. Zo škôlky plynulo dieťa prejde do školy, gymnázia...zabezpečené, lebo má šikovnú maminku a prachatého ocíčka.

SkryťVypnúť reklamu

Ale - za všetko sa platí. Nie je veru všetko zlato, čo sa blyští! Aj taká zlatokopka, na pohľad bezstarostne si žijúca, sa nadrie a má svoje starosti!

Celý deň treba dobre vyzerať, lebo konkurencia je obrovská. Koľko to dá námahy, poočku sa sledovať, či sa makeup nerozmazal, či sa čielko neleskne, či vlásky ležia rovno! Pravidelne sa treba upravovať. Na pazúriky treba dávať pozor a neufakliť si ich nožom pri krájaní zeleniny! Koľko námahy dá udržiavať nadpájané vlásky, to by ste sa čudovali! Špeciálna kefa, špeciálna starostlivosť, špeciálne prípravky.

A nájsť voľný termín u kaderníka či kozmetičky práve v čase, v ktorom potrebuje, to je pomerne stresová činnosť. Samozrejme, kozmetiku, manikúru, pedikúru, kaderníka, solárko, fitko treba navštevovať pravidelne, čo zaberie dosť času.

 A odsledovať prvú vrásku a potom sa dať pravidelne napichávať či naťahovať, aby vrásky zmizli, to veru nie sú príjemné procedúry! (na peniaze teraz nehľaďme)

Niekoľkokrát do týždňa sa spotiť a smradiť vo fitku, poriadne sa nenajesť ako je rok dlhý a po večeroch na večierkoch popíjať tie gebuzné miešané kokteily miesto riadnej orosenej dvanástky - aká obeť!

Šoférovať také veľké auto, a dávať pozor na priblblých chodcov, čo sa poflakujú po vozovke a do ktorých stačí ťuknúť, hneď sú hore kantom, a na ostatných netolerantných vodičov, ktorí vybiehajú sprava a nedajú prednosť a ešte k tomu v takých plechoviciach!

Aké je náročné nájsť zodpovednú paniu na vedenie domácnosti; takú, čo navarí, poupratuje, dieťa povaruje, a vyzerá dostatočne zle, aby si na ňu drahúšik nebrúsil zúbky!

A dať tajne občas sledovať drahúšika, či tie reči o ním preťahovanej pipke, ktoré sa k nej doniesli, sú pravdivé! V prípade, že sú, vymyslieť, ako drahúšika naviesť na správnu cestu späť a tej druhej sa štýlovo pomstiť.

Dýchať zlý vzduch v nákupných centrách, ustriehnuť vhodné výpredaje a nemať na sebe to, čo polovica mesta!

Nájsť skutočne dobré bývanie či vybavenie príbytku, dostatočne reprezentatívne, aby sa zaň nebolo treba hanbiť a aby všetci známi bledli závisťou, nájsť lepšiu dovolenku ako všetci známi, umiestniť fafrnka do lepšej škôlky, lepšej školy - to vyžaduje neustále zbieranie informácií od tých známych, neustále rozhovory s vycerenými zúbkami akože úsmev a neustále prebiehajúcimi kombináciami a variáciami kdesi v lebečnom priestore za očami. Intelektovo náročné.

A keď drahúšik zrovna nie je podľa predstáv, koľkokrát treba nemyslieť na to telo, čo sa na nej hemlesí, vzdychať, aký je úžasný a sústrediť sa na dokonalé zvládnutie predstavenia „Orgazmus"! To je veru hra iba pre silnejšie nátury.

A najmä celých dvadsaťštyri hodín dobre vyzerať, robiť dojem a príležitostne nepôsobiť totálne vygumovane!

Nemajú to ľahké, cice. :-)

Olívia Olivieri

Olívia Olivieri

Bloger 
  • Počet článkov:  79
  •  | 
  • Páči sa:  1x

s vlastnou fotkou a pod vlastným menom? nebláznite!veď napokon - na mene a fotke nezáleží ;-) Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáo neradostiOch joj! (CP radí)7nevidíme, nepočujememládežníciCicuška Pipinkao životeo pokračovanío všeličom

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu