Vianoce, sviatky radosti, pohody a – sponzorov

Vianoce.  Najvhodnejší čas, ako sa zviditeľniť, ako vstúpiť ľuďom (opäť) do povedomia, ako sa spraviť pekným a dobrým. Všetci majú mäkké srdcia, vezmime ich útokom! A ideme obdarúvať. Nie hocikoho a hocikde, ale tých a tam, kde to určite zaberie. Vianoce sú dnes hlavne pre deti. A čo už človeku stisne srdce viac, ako smutný detský pohľad? My budeme tí dobrí, ktorí detičky obdarujú, rozveselia, zapália v ich očiach ohníčky šťastia a radosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

 

Usporiadame zbierky, koncerty, výlety, predstavenia, návštevy Mikulášov, Dedov Mrázov, Santa Clausov, všetci prídu, prinesú stromčeky, ozdoby, darčeky, len nech sú deti šťastné! Nájdeme medzi nimi zopár talentov a ukážeme ich národu! Ano, sú tam i talenty! Kto by to povedal, že? A nech je to lákavé, a žiarivé, a populárne, detské talenty budú vystupovať spolu s našimi populárnymi spevákmi, speváčkami, moderátormi a moderátorkami. Aj oni sú ľudskí, majú dobré srdcia, s radosťou sa zrieknu honorárov v prospech detí z domovov. A poniektorí s radosťou navštívia domovy aj osobne. A spravíme kampaň, veľkú kampaň, z roka na rok väčšiu, prizveme známych aj neznámych, nech je to veselé, chytľavé. Kedysi ste si mohli adoptovať mačičku či psíčka, adoptujte si dnes dieťatko! Vezmite ho k sebe do rodiny, ak nie nastálo, tak aspoň na sviatky. Nech má rodinu aspoň na chvíľu! Môžte si adoptovať aj malého Afričanka, v tomto prípade nehrozí, že vám bude okupovať domácnosť a budete sa musieť oňho starať. Afričankovi stačia vaše peniaze, ktoré mu budete pravidelne posielať. Vy sa zviditeľníte, spravíte dobrý skutok, a Afričanko za vaše príspevky neumrie od hladu, dostane boty a tričko a vyštuduje (ak budete platiť dosť aj na vakcíny). Volá sa to adopcia na diaľku. Nie, nie, na diaľku si u nás dieťatko adoptovať nemôžete! Asi by to nebolo etické, keby jedno dieťa na izbe malo sponzora a ďalšie tri nie. Malí Slováčikovia predsa využijú vianočné sponzorské a celoročné štátne príspevky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po sviatkoch spočítame náklady a príjmy, aj keď tých bude málo, veď ono sa to vráti neskôr, zase sme sa zviditeľnili. Náklady odpíšeme z daní. Umelci sa ľudu opäť pripomenuli, možno stúpne predaj CD a lístkov na koncert.

Lenže - tie deti sú tu po celý rok, nie iba na Vianoce. A po celý rok vyžadujú lásku, pozornosť, nehu. Po celý rok túžia po rodine, po pohladení, po záujme o ich osobu. Sú to živé bytosti, osobnosti, rovnako ako my, čo sme vyrástli v rodinách. Nie sú to vianočné ozdoby, ktoré raz za rok vytiahneme na svetlo a potom odložíme do skrine a nepomyslíme na ne až do ďalších sviatkov.

Sú to ľudia. Takí, ako my. Mnohokrát lepší a citlivejší.

SkryťVypnúť reklamu

Nezabúdajme na nich ani po sviatkoch.

Olívia Olivieri

Olívia Olivieri

Bloger 
  • Počet článkov:  79
  •  | 
  • Páči sa:  1x

s vlastnou fotkou a pod vlastným menom? nebláznite!veď napokon - na mene a fotke nezáleží ;-) Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenáo neradostiOch joj! (CP radí)7nevidíme, nepočujememládežníciCicuška Pipinkao životeo pokračovanío všeličom

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu