
Hoci sa zástupy ľudí pri protestoch Gorila zužujú, ich organizátori chcú mať nemalý priestor vo verejnoprávnej televízii a v rádiu. Ľubica Lehotská, jedna z organizátoriek protestov, podľa informácií blogu opakovane posielala generálnej riaditeľke RTVS Miloslave Zemkovej žiadosť o vysielací priestor. „Nakoľko sa celospoločenská situácia v našej krajine zo dňa na deň stupňuje a všetko nadobúda konkrétny rozmer, bude nevyhnutné na prvom programe STV ako aj v SRo vyhradiť minimálne dva dni v týždni na 60 minút pre informovanosť občanov Slovenska, ktorí platia svoje koncesionárske poplatky a teda majú plné právo podieľať sa na celospoločenskom dianí pravdivými informáciami," píše v liste adresovanom Zemkovej Lehotská.
O priestor žiada už od 25. februára a navrhla aj konkrétne termíny v lukratívnom vysielacom čase. „Najlepšie po hlavných večerných správach v STV v pondelok, stredu a piatok. A na Rádiu Slovensko by boli dobré aspoň dve Nočné pyramídy, napríklad vo štvrtok - 1. a 8. marca." Lehotská má aj jasnú predstavu, kto by mal relácie moderovať. Má ísť o moderátorku Zoči-voči Annu Vargovú a v štúdiu majú byť prítomní traja „ľubovoľní zástupcovia súčasnej provizórnej vlády a traja ľubovoľní organizátori protestov." Lehotská, ktorá sa v žiadostiach podpisuje ako zástupkyňa všetkých účastníkov protestov Gorila, alebo ako „Lehotská za najlepší tím na svete Protest Gorila," adresuje Zemkovej aj výčitky: napríklad sa obáva, že šéfka RTVS "nekoná profesionálne v oblasti novinárskej etiky - napokon, ona nie je žurnalistkou, hoci pracuje v tejto branži."
Zemková jej nevyhovela a ani sa v najbližšom čase sa nechystá. Ako povedala pre blog, protestom Gorila venovala RTVS vo svojich programoch pozornosť v spravodajských a publicistických reláciách, diskusných programoch a jednom špeciálnom okrúhlom stole. Kauze Gorila a protestom sa bude program RTVS venovať aj naďalej, "ale vo vlastnej dramaturgii".
„RTVS sa však diania, o ktorom informuje, sama nezúčastňuje (zo zákona nesmie) a svoj vysielací čas neposkytuje žiadnym politickým stranám ani občianskym iniciatívam alebo hnutiam a to na žiadne účely. Protest Gorila je takouto občianskou iniciatívou," píše šéfka RTVS Lehotskej. Lehotská na otázky blogu zatiaľ neodpovedala.
Podľa posledných informácií zo stránky organizátorov protestov na Facebooku, uvažujú, že najbližší protest 9. marca bude buď na Námestí Slobody, alebo pôjde o pochod k niektorej z politických strán, či k niektorej z televízii. Na sociálnej sieti to dávajú podporovateľom na výber.
Aj keď Lehotská v svojej žiadosti dáva do paralely protesty z novembra 1989 a priestor vo vtedajšej ČST s ich protestami, predstava o výrazom priestore vo vysielaní RTVS je scestná. Už len z pohľadu na zostavu organizátorov a počet ľudí, ktorí sa protestov zúčastňujú. A hoci organizátori tvrdia, že sú apolitickí, priestor Lehotská žiada len do volieb.