TA3 to s náklonnosťou k vláde preháňa, zrušila kvôli nej reláciu

Diskusné relácie v TA3 a v STV s veľkou slávou pred voľbami začínali, dnes potichu hasnú. V TA3 bez pozdravu zrušili Klub 3, ktorá sa preslávila handrkovaním Nory Mojsejovej s Annou Ghannamovou a cenou rožkov. Po voľbách už Klub 3 nepotrebujú. V Slovenskej televízii to má nahnuté nová politická diskusia Zoči-voči.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (29)
Obrázok blogu

TA3 ohľadmi k Ficovej vláde nijak nešetrí. V prvej povolebnej diskusnej relácii V politike zahrala víťazovi pesničku We are the champions a moderátorky si s politikmi pripíjali šampanským. "Ak sme chceli niečo povedať o programoch, tak priestor sme našli len v tejto televízii a za to chcem naozaj pekne poďakovať, pretože to bolo pre nás naozaj dôležité vo volebnej kampani," ďakoval vtedy Robert Fico.

Dnes TA3 v náklonnosti pokračuje - zrušila vraj kvôli 100 dňom vlády celú reláciu Klub 3. Hoci býva zvykom, že opozícia, ale aj médiá si zachovávajú istú mieru odstupu a novej vláde nechávajú štartovacie obdobie 100 dní, rušenie relácie kvôli tejto zvláštnej lehote tu ešte nebolo. „Noví predstavitelia vlády a parlamentu potrebujú svojich povestných 100 dní, preto sa logicky nechcú púšťať do širších diskusií. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli počkať a reláciu do vysielania zaradíme v septembri," povedal pre blog O médiách Martin Halanda, zástupca generálneho riaditeľa TA3 pre program.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Problémom tejto argumentácie je, že si na 100 dní vlády spomenuli až v druhej polovici apríla a reláciu zrušili až po 40 dňoch od volieb. Posledný diel relácie Klub 3 sa vysielal 17. apríla. Rozhodnutie zrušiť ju prišlo krátko po odchode Michala Gučíka z vedenia TA3.

Klub3 mal za sebou krátke a turbulentné obdobie. Pričom práve po voľbách mala relácia aj celkom dobre spracované témy a to bez prítomnosti politikov. Pôvodný zámer bol, že to bude talkshow známej moderátorky Anny Ghannamovej, ktorá mala v štúdiu diskutovať na celospoločenské témy s ľuďmi rôznych profesií. To sa nestalo. Z relácie bola klasická predvolebná debata, kde politici bojovali o priazeň voličov. Už po druhom dieli, v ktorom sa handrkovala Nora Mojsejová a Anna Belousová s moderátorkou, Gučík Ghannamovú z relácie stiahol s tým, že v nej nemá čo prezentovať svoje súkromné politické a ekonomické názory. Nová moderátorka Blanka Dóková už politické debaty moderovala ku spokojnosti vedenia a zjavne aj politikov.

Skryť Vypnúť reklamu

Reláciu Zoči-voči na STV ohrozuje jej cena

17. januára, v rovnaký deň ako Klub 3, začínala podobná relácia na Jednotke - Zoči-voči. Ani v STV už o ňu veľký záujem nie je. Televízia pritom dala vyrobiť špeciálne čiernobiele štúdio, prijala skúsených moderátorov Richarda Dírera a Annu Vargovú a jej nástup doprevádzala inzercia v tlači. A hoci relácia nie je zlá, dnes o ňu nemá veľký záujem ani STV a ani diváci. Relácia mala pauzy cez sviatky, športové podujatia, dokonca aj pred voľbami a teraz opäť napríklad pri Eurovízii. Návyk diváka sa nestihol vytvoriť, výsledkom je podpriemerná a klesajúca sledovanosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Závažnejším problémom relácie je však jej cena. Jeden diel podľa mojich informácií vychádza na 10 tisíc eur, čo na tento formát je pomerne dosť. Nemalé náklady išli aj na scénu - len jej vyrobenie a zmontovanie stálo takmer 40 tisíc eur. Osud relácie teraz závisí aj od toho, či tvorcovia budú ochotní zraziť cenu pod polovicu súčasnej.

„O jesennom osude relácie Zoči-voči, rovnako ako aj niektorých ďalších, sme zatiaľ ešte nerozhodli. Určite budeme mať ambíciu znížiť náklady tejto relácie, minimálne o niektoré komponenty scény," povedal programový riaditeľ STV Andrej Miklánek. Zoči-voči bola podľa neho výnimočnou predvolebnou arénou názorov. "Má skúsených, nezávislých a rešpektovaných moderátorov, do relácie sme aj morálne čo-to nainvestovali. Keď budeme detailne poznať jesenné rozpočtové súradnice, budeme vedieť rozhodnúť," dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

Viac zo sveta médií na stránke O médiách.


Miroslava Kernová

Miroslava Kernová

Bloger 
  • Počet článkov:  180
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nové články hodnotiace médiá nájdete na webe OMEDIACH.com. Cieľom blogu je prispieť k väčšej slobode, etike a profesionalite slovenských médií. V minulosti som pracovala pre SME a Trend. V súčasnosti vediem web OMEDIACH.com. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáSprávyKomentáre

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu