Ach, ako mi chýba...

...tak veľmi. Asi som si až príliš zvykol a zo začiatku som ani nevnímal, že mi chýba. Možno aj tým, že sa ešte stále trocha obzerám a zvykám na nové prostredie a nových ľudí. Teraz už vnímam, že mi chýba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Po piatich rokoch som sa vrátil do Košíc. Myslím služobne. Stal sa zo mňa "bytovkár". A tak si zvykám na život v bytovke a napriek tomu, že v bytovke je zvukov dosť, napriek tomu mi chýba práve ten zvuk, ktorí mnohých vyruší. Ale verím, že ešte viacerých pozve k zamysleniu sa, ale viac k rozhovoru. Teda k modlitbe.

Áno, je to hlas zvonov. Hlas, ktorý by pozýval ľudí tohto, teraz už nášho, sídliska do Božieho domu. Aj ten ešte nie je hotový, ale ten hlas, ktorý by volal, ktorý by znel. Som si vedomý toho, že až raz tu zaznie, tak mnohým bude vadiť a bude to skôr otázka času a zvyku. Ale potrebujeme hlas, ktorý nám pripomenie: "Človeče spomaľ. Zastav sa na chvíľu a zamysli sa. Kde je tvoje srdce? Kde je tvoj čas? Kde je tvoj život?" Zvuk zvonov mi pripomína, že Boh nezabúda na svoj ľud. Nezabúda na tých, za ktorých priniesol obetu. Nezabúda na tých, na kom mu záleží.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kým tu zvony zaznejú, kým sa rozozvučia nad týmto sídliskom, dovtedy môžeme urobiť čosi iné. Každý z nás. Môžeme rozozvučať naše srdce. Rozozvučať ho pre ľudí.... i pre Boha.
 

Dalibor Ondrej

Dalibor Ondrej

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek, ktorý sa snaží voňať človečinou, takou prirodzenou... ľudskosťou a otvorený k diskusii, ale konštruktívnej, katolícky kňaz, ale to záleží na skúsenosti... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu