Radosť

- Ľudka, ja by som chcela, aby si išla so mnou. - Nie, mami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

No, nedalo mi. Spravím to pre ňu, je to výnimočná návšteva kostola. Mama, moja svokra, oslávila 50-tku. Spravím jej radosť. Obliekla som sa, zobrala som si spevník a šla som. 

- Ďakujem, že si so mnou šla.
Dostala som pusu.

Mala som z toho dobrý pocit. Ako málo stačí a spravíte tomu druhému veľkú radosť. A tešil sa aj môj manžel, že som strávila čas s jeho mamou.

- Ďakujem, že si s ňou išla. Moja manželka je tá najlepšia na svete.
- Prečo?
- Lebo si išla so svojou svokrou do kostola.

Rozhodla som sa, že dnes teda budem rozdávať radosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hoci bolo vonku škaredé, sychravé a chladné počasie, naložila som malú do kočíka a vybrali sme sa na prechádzku. Jednou ranou som tým zabila tri muchy. Malá sa vyvetrala, ja tiež a navštívili sme Tamarkinho starého otca a prarodičov. Boli naozaj veľmi radi, že ju vidia. Neboli spolu už asi dva týždne. Tamarka bola v nemocnici. Nedalo sa. Teraz malá pobehovala po dvore, obdivovala ovečky, kozičky, psíka a hladkala kobylku Lenu.

Ponáhľali sme sa domov, čakali sme návštevu. Zavítala k nám Tamarkina starká. Prišla pre malú na doliečenie. Nevidela ju už dlhšiu dobu, tak sa jej nevedela dočkať. Veľmi sa tešila. Zdalo sa, že môj plán- rozdávať radosť, vychádza.

SkryťVypnúť reklamu

No, nie tak celkom. Bilancia dnešného dňa by bola skvelá, keby som nemala v hrdle takú obrovskú hrču. Starká celá šťastná, že Tamarka u nej strávi týždeň, nasadla do auta a zrazu boli preč. No, mne náš drobec strašne chýba. Zrazu je v byte ticho. Darmo naťahujem uši, či nebude počuť to jej "má-miňá". Nemusím ani odbiehať od televízora, či je malá v poriadku a či sa jej dobre spinká.

Je to na nič. Bez malej v mojom živote radosť chýba. Ešte šťastie, že je to len na pár dní.

Ľudmila Kurucová Ondrejková

Ľudmila Kurucová Ondrejková

Bloger 
  • Počet článkov:  26
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som matka, manželka, dcéra, sestra, vnučka, brat nie som a už ani pravnúča nie som. Milujem a som milovaná :-) Zoznam autorových rubrík:  Pre násRodinaJaTamarkaZa oknomSnívalo sa miVšimla som siSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu