Progresívna europoslankyňa prispela k zadržaniu vrahov Jána a Martiny

Písmo: A- | A+

Európsky parlament má účinné nástroje na to, aby zasiahol tam, kde v členských štátoch EÚ zlyhávajú mechanizmy právneho štátu. Aj vďaka tomu, že sme súčasťou EÚ sa obrovské vzopätie občianskej spoločnosti po brutálnej vražde Jána

„Tlak Európy a spolupráca môžu priniesť výsledky. Sú na to dôkazy. Vďaka spolupráci s Europolom zadržali a uväznili slovenské úrady podozrivých z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej...“, vyhlásila dnes predsedníčka skupiny pre monitorovanie zásad právneho štátu Sophie in ‘t Veld. Táto holandská europoslankyňa, členka výboru pre občianske slobody (LIBE) a členka politickej skupiny Aliancie liberálov a demokratov (ALDE) v Európskom parlamente navštívila aj Slovensko.

Európsky parlament má účinné nástroje na to, aby zasiahol tam, kde v členských štátoch EÚ zlyhávajú mechanizmy právneho štátu. Aj vďaka tomu, že sme súčasťou EÚ sa obrovské vzopätie občianskej spoločnosti po brutálnej vražde Jána a Martiny nemusí skončiť frustráciou zo zaklínadla skorumpovaných prokurátorov, že „skutok sa nestal“.

V kritickej správe o Slovensku a Malte europoslanci odsúdili aj "nepretržité úsilie rastúceho počtu vlád členských štátov EÚ o oslabenie právneho štátu, rozdelenie právomocí a nezávislosť súdnictva".

Som hrdý na to, že v tomto procese zohrala kľúčovú úlohu poslankyňa Sophie in ‘t Veld, ktorá patrí do politickej rodiny európskych liberálnych a demokratických strán rovnako akoProgresívne Slovensko.

Nie je jedno, koho v májových eurovoľbách Slováci pošlú do Bruselu. Práve koalíciaProgresívne SlovenskoaSPOLU - občianska demokraciamá na svojej kandidátke kvalifikovaných ľudí, ktorí budú dbať o to, aby aj na Slovensku už nikto nemohol uniesť štát, beztrestne lúpiť milióny eur a brutálnymi vraždami odstraňovať nepohodlných ľudí.

Výbor pre občianske slobody (LIBE) a podvýbor pre ľudské práva (DROI) sú tými výbormi, v ktorých chcem v prípade zvolenia do Európskeho parlamentu prispieť k ochrane práv a slobôd občanov Slovenska a celej EÚ.

(Foto: SME/Gabriel Kuchta)

Skryť Zatvoriť reklamu