Gejovia a lesby nie sú problém. Sú ním tí, čo sa ich boja.

Písmo: A- | A+

Spoločenská akceptácia homosexuality je vraj problém. Myslia si to ľudia z Aliancie za rodinu a Slovenského dohovoru za rodinu. Aj preto pozvali na Slovensko prednášať Paula Camerona.

Klamal v kostole

Paul Cameron žil istý čas v meste Lincoln v americkom štáte Nebraska. Keď v roku 1982 tamojšia mestská rada navrhla prijať opatrenie proti diskriminácii gejov a lesieb, Cameron sa postavil proti. V tamojšom luteránskom kostole mal emocionálnu prednášku o tom, ako vraj nejaký homosexuál zaútočil na štvorročného chlapca.

Argumentoval, že spoločenská akceptácia homosexuality bude mať za následok zvýšenie takýchto kriminálnych činov. Pod vplyvom jeho lživého svedectva v kostole mestská rada návrh nariadenia o zákaze diskriminácie na základe sexuálnej orientácie odmietla. Neskôr sa ukázalo, že Cameron pri svojej kostolnej prednáške vychádzal z neoverených informácii. Sám to pripustil po tom, čo polícia potvrdila, že žiaden taký útok sa neudial. Viac sa dočítate tu https://bit.ly/2NbalJ7.

Znova bude klamať v kostoloch
Tento človek bude teraz šíriť svoje homofóbne názory v cirkevných centrách a kostoloch na Slovensku.

Nebraska a mesto Lincoln zvlášť je dodnes jedným z miest v USA, kde sú veľmi obmedzované práva LGBTI ľudí.

Hoci na základe rozhodnutia najvyššieho súdu USA musel štát Nebraska akceptovať možnosť uzatvárať manželstvo aj pre páry rovnakého pohlavia, zákaz diskriminácie na základe sexuálnej orientácie je v meste Lincoln obmedzený stále len na oblasť zamestnávania.

Vedecké štúdie ho usvedčujú z klamstva

Dáta z krajín, kde sa spoločnosť rozhodla naplno akceptovať homosexualitu ako variáciu heterosexuálnej orientácie potvrdzujú, že ľudia ako Paul Cameron sa vo svojich homofóbnych predstavách mýlia. Neexistuje žiadna spojitosť medzi homosexualitou a násilím na deťoch. Viac o štúdiách, ktoré to potvrdzujú sa dočítate tu https://bit.ly/2NFukPe.

Je hrozné, že ľudia, ktorí sa hlásia ku kresťanskej viere vo svojom strachu z homosexuality siahajú po lžiach a snažia sa ich šíriť aj tak, že na to zneužívajú prostredie cirkvi.

Homofóbia je hriech

Homofóbia šírená v mene kresťanskej viery je najväčším zneužitím Ježišovho posolstva lásky a milosrdenstva v dnešnej dobe.

Odsudzujem toto zavádzanie veriacich a prosím všetkých ľudí dobrej vôle, aby toto zraňujúce a urážlivé konanie v mene kresťanskej viery odmietli.

(Foto: thinkstock/Emdurodog)

Skryť Zatvoriť reklamu