Ani ja som si nenechala ujst MAF story

... a zrejme som bola sklamana rovnako ako mnohi z tych, co ste to zhliadli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Ale aj tak mi neda nereagovat na clanok co som si tu dnes precitala.

Docitala som sa veci, ktore ja vidim trochu inak. English is easy Csaba is death hrali v GUnaGU takovych nejmin pat rokov ... mozno posledne dva sa z toho stala „kultova vec“.

Myslim, ze velmi tomu pomohla aj kniha napisana volne na motiv tohto predstavenia.  

V GUnaGU to vyzeralo takto:

Autori: Karol Vosátko, Viliam Klimáček a kolektív hercov GUnaGU
Scéna: Marek Ormandík
Kostýmy: Renata Ormandíková
Hudba: Mišo Kaščák a Slavo Solovic
Réžia: Karol Vosátko

Hrajú:
ROBI ........... ... ........ Peter Batthyany
RUDI ...... ................. Robo Laurinec
MIKI .............. ... ...... Peter Sklár
EDO ........... ..............Viliam Klimáček alebo Ivan Macho
PAULA .............. ..... . Martin Vanek
UČITEĽ ........... ......... Igor Adamec
FITNESSÁK ................ Martin Barta

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ostatny, mozno rok, uz sa to hra v „kulturakoch“ v trosku okresanejsej verzii, pod nazvom Mafianske poviedky, stale vsak pod taktovkou Karola Vosatka v zlozeni:

ROBI ........... ... ........ Peter Batthyany
MIKI .............. ... ...... Peter Sklár
PAULA .............. ..... . Martin Vanek
UČITEĽko .o).... ......... Igor Adamec 

No nech hladam, ako hladam, jedina stycna osoba s SOS je Peter Sklár... ine prepojenie nevidim... vlastne iba to , ze ostatni ucastnici SOS su zaroven hercami z GUnaGU, co ale s Csabom nič spoločné nemá.

(aby som nezabudla Mafianske poviedky uz maju pokracovanie - Mikinko ma narodeniny, predstavenie, ktore som ako velky fanusik Csabu musela vidiet a mozem povedat, ze ked nic ine, minimalne vas prekvapi .o))  

SkryťVypnúť reklamu

MAFstory... Petra Sklara ako „najvyssieho mafioza“ nahradil Roman Fratrič, ale ostatna company ostava. Postavičky sa premenovali. Inak napad viac ako vykradnutý z pôvodného predstavenia .o(

Tak ako bol CSABA uuuuuzasny v divadle, tak su MAFstory zle na obraze .o(

Divadelne predsatvenie som videla niekolkorat /velakrat .o)/ a uzasne bolo to, ze nikdy to nebolo rovnake, herci uzasne reagovali na publikum /a naopak/ aj po viacnasobnom zhliadnuti som sa zakazdym dobre pobavila. Ale to, co som videla vcera, bol velmi slaby odvar z toho, co by to mohlo byt.

Ak je snaha JOJky konkurovat MAFstory STVckarskej SOS, myslim ze v STV maju velku radost z toho co vcera videli. 

SkryťVypnúť reklamu

...BTW autorom scenara, ak sa chcete nechat inspirovat, odporucam obedy v hotely Kyjev. Dnes sme sa tam naramne pobavili miestnou "radobymafianskou" rodinkou .o))))

Jarmila Ondrisova

Jarmila Ondrisova

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som taka, akych su vsade na uliciach tucty. Obycajna, niekedy nadsena, niekedy nespokojna, ostavam vsak nenapravitelny optimista :o)) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradenéHoney

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

766 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

142 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu