Lekárska správa.

Nedávno som upratovala a triedila množstvo potvrdení a papierikov v krabiciach, ktorých som sa chcela zbaviť. Zistila som, že skladujem ešte predrevolučné písomnosti, prevažne bezcenné, no jeden nález ma riadne rozčúlil, vlastne naštvala som sa sama na seba v spojitosti s tým, čo stálo na nešťastnom papieriku. Pripomenul mi udalosť starú osemnásť rokov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dopoludňajšia obloha bola zamračená, dokonca popŕchalo a zastupujúca učiteľka v treťom ročníku na prvom stupni ZŠ sa nemala vybrať s deťmi v takomto počasí na vychádzku, maximálne tak na školský dvor.Ona sa však rozhodla ísť s nimi ďalej a vymyslela ešte jednu múdru vec. Deťúrence sa museli obuť do topánok hneď pri triede, kde nechali aj prezúvky a bočným východom sa pobrali do horičky sledovať stromy. Hneď zmokli, lebo do dažďa neboli vystrojené, ale aj tak sa tam s nimi odborná pedagogička motala skoro celú vyučovaciu hodinu.Potom si na vstup do budovy školy vybrala hlavný vchod, ktorý od ich triedy delila dlhá chodba. Žiakom prikázala vyzuť si topánky, odniesť ich v rukách a prebehnúť tú chodbu k prezúvkam v ponožkách. Všetci boli mokrí a nepáčilo sa im, že majú ísťešte aj bosí po chladnej podlahe a tak si šomrali,že to doma povedia rodičom.Hneď na začiatku ďalšej vyučovacej hodiny sa spýtala, kto reptal a nechcel poslúchnuť jej príkaz. Šikovné dievčatá nabonzovali chlapcov.Hoci sa bránili, museli nastúpiť pred tabuľu. Učiteľka im zavelila otočiť sa a zohnúť. Potom nasledoval výprask palicou, ktorý chlapci doma zvačša nepriznali, ale klobásy po ňom sa nadali zatajiť.Ja som syna zobrala k doktorke a chcela som od nej, aby napísala lekársku správu zodpovedajúcu skutočnosti. Za nič na svete však nechcela potvrdiť, čo jej hovoril chlapec, že ho zbila učiteľka. Na malom lístku stojí, že dieťa má stopy po bitke pravdepodobne paličkou.Mojmu dieťaťu som okamžite zariadila prestup do inej školy. Bola som odhodlaná zabezpečiť odchod zo školstva milej pani učiteľke, ale nikto sa ku mne nepridal.Jej manžel bol vo funkcii, dnes už neviem presne v akej a zrejme preto, ľudia nechceli nič podniknúť.O pár rokov som učila v tej istej škole ako ona. Nikdy sme si nemali čo povedať, lebo aj dnes, ľutujem, že som sa dala presvedčiť, aby som nič nepodnikla, aby som jej vraj nepokazila kariéru.Neviem čo s tým lístkom. Aj keď tam nie je napísané, že to urobila ona, mala by som jej ho doručiť, pre poriadok.Moj syn dnes popri štúdiu aj učí a viem, že k takýmto praktikám by sa nikdy neznížil. Ale na tú chuderu učiteľku určite nikdy nezabudne.

Gabriela Oremová

Gabriela Oremová

Bloger 
  • Počet článkov:  43
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som presvedčená ,že ak človek do svojho zámeru vloží silu svojej duše a teplo svojho srdca, celé nebo sa spojí, aby mu pomohlo! Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu