Odkiaľ prišiel @ ?

Po dôkladnom skúmaní historických dokumentov a návšteve 4 národných archívov som dospel ku záveru ohľadom pôvodu malého nezbedného zavinutého zavináčika @.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Neuveriteľná a šokujúca skutočnosť, totiž zavináč pochádza z dávnych čias, z pece niektorej z našich starých mám.
Neuveriteľná a šokujúca skutočnosť, totiž zavináč pochádza z dávnych čias, z pece niektorej z našich starých mám. (zdroj: Štefan Orkuty)

Hneď na začiatku vás musím upozorniť, že pravda je niekde úplne na inom mieste ako sa mnohí domnievate. Budete až veľmi prekvapení, ale zavináč nemá pôvod ani ako lúpaný sleď zavinutý a naložený v kyslom náleve so zeleninkou, teda nejde o zavináča z rýb a nevie sa ani kedy presne vznikol, samozrejme, že pred érou PC, totiž bol už aj na starých písacích strojoch dokonca aj na tom prvom, ktorý vynašiel Christopher L. Sholes a vyrobila ho firma Remington&son v roku 1874. Nuž a nemá pôvod ani v účtovníctve, ako ste sa tiež mnohí domnievali, kde slúžil ako náhrada slova "ats" (v slovenčine á), ktoré znamenalo "za" alebo "po", t. j. kus za korunu. Ale aj na moje počudovanie má pôvod v gastronómii. Totiž už za starých dávnych časov našich pra- pra- . . . pra- dedov, keď babičky vypekali rolády z piškótového cesta a plnili ich fajnunkým domácim džemíkom vznikol malý, nezbedný, chutnučký a sladučký zavinutý zavináč. A tu je dôkaz . . .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
Štefan Orkuty

Štefan Orkuty

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... jeden z mnohých, a predsa úplne iný ... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáBásnePostrehyReceptyVeda

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu