long long time ago

Písmo: A- | A+

Je to už dávno, asi tak o jedno poznanie dozadu, čo som si na prahu pominulého leta zapisovala čosi o tom, ako som zabíjala čas čakaním na ľudí, na ktorých som si zvykla, aj keď som vedela, že ku nim nijaké (dostupné) chodníčky nevedú, lebo mi stačilo, že som ich videla, a že mi odpovedali Čau. A keď aj nie práve ich, tak minimálne stále som očakávala tých, ktorí už síce odjakživa a dlhodobo meškajú, ale o ktorých som si vravela, že práve preto už musia byť neodškriepiteľne na ceste, lebo som na nej tiež.

Bolo to dávno a chce to odvahu, rozpamätať sa na život pred tebou. Duša ma prosila, nech sa už nikdy neopovážim odovzdať láske úplne; že ju to bolí, keď sa s ňou priblížim k človeku, tak len že nech to mám na mysli, keby mi ešte náhodou nejaká podobná blbosť napadla – zamilovať sa do niekoho bez ohľadu na to, či o to dotyčný stojí alebo nie, alebo či jej tým náhodou niekedy neubližujem...

Až pokiaľ ...

Pokiaľ si jedného rána neprišiel ty a ja som nerezignovala po vlastnom zistení, že všetky (nateraz) nesplniteľné túžby a želania človeka bolia dovtedy, kým o ne prestane stáť.

Niekedy ani vtedy nie. Niekedy sa s tým musí vyrovnať. 

A prijať fakt, že niektorí ľudia nedokážu dať viac. (Alebo iba nechcú). Že najprv niečo je, vidina, nádej, chcenie, a potom na konci z tohto všetkého (chceného) zostane iba dúfanie v úplné odlúčenie.

A ešte občas ma zamrzí,
 že na to, čo bolo pred tebou, častokrát doplatia nesprávni. To je všetko.

Skryť Zatvoriť reklamu