Bonsaje do mesta nepatria!

V Staro meste v Prešove máme malo zelene a i to, čo máme, sa devastuje s tichým súhlasom niektorých zamestnancov Mestského úradu v Prešove.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

V mestskej pamiatkovej rezervácie pri Čiernom moste sa nachádza v blízkosti frekventovanej križovatky na rohu ulíc Masarykova a Škultétyho. V parka sú dreviny, ktoré sú podľa môjho názoru orezané neodborne a delikvenský, lebo to robia ľudia, ktorí nemajú žiadne záhradnícke vzdelanie, ale, žiaľ, nemajú ho ani tí ktorí ich riadia. Tomu, kto dal súhlas orezať dreviny spomínanom parku, by som to dal k náhrade, pretože bolo nehospodárne nakladanie s verejnými prostriedkami.

Je pravdou, že v parku sa často zdržiavali bezdomovci, no v ktorom parku v Prešove sa nezdržujú?Stačilo ho iba pravidelne čistiť a zabezpečiť zvýšenú hliadkovú činnosť mestskej polície, aby tam nikto nespával.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
(zdroj: Emil Osavčuk)
Obrázok blogu
(zdroj: Emil Osavčuk)
Obrázok blogu
(zdroj: Emil Osavčuk)

Sú však aj takí, ktorým sa tieto trčiace pahýle páčia. Bonusy patria do Japonska alebo do botanickej záhrady. Doteraz park bol vo vo veľkom množstve nebol využívaný. Od kedy sa v ňom úpravy a vývezlo sa veľa drevnej hmoty, bude tam ešte menej ľudí.

Pri chodníku bol krásny krík borievka, ktorý rástol až po zem. Tam nechodili bezdomovci. Komu to mohlo zavadzať?

Obrázok blogu
(zdroj: Emil Osavčuk)

Chráňme a zveľaďujme to, čo naši predkovia nám nechali. Veď zeleň zlepšuje mikroklímu, produkuje kyslík, znižuje prašnosť, hluk a vytvára kolorit mestu.

Emil Osavčuk

Emil Osavčuk

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som vyučený typograf. Počas svojho pôsobenia vo výrobnej sfére som zastaval rôzne hospodárske a spoločenské funkcie. Toho času som na dôchodku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu