Napríklad, preplávať popod všetkých päť bratislavských mostov. Nečudujte sa. Je ich naozaj päť.
Most Lafranconi, Most SNP, Starý most, Most Apollo a Prístavný most.

Tento rok sme slnovratili v sobotu pred Jánom. A správne ľadovomedveďaco sa plavba konala v deň, ktorý bol jedným z najstudenších 23-tích júnov v histórii. Aspoň tak hovorili meteorológovia. Usporadujúcim Slovenským ľadovým medveďom a nám, ich otužileckým hosťom, teplota vzduchu a vody približne rovnakej teploty (pod 20°C) úplne vyhovovali. Ladili sme spolu.
Dunaj sa tešil s nami. Vlnil sa, točil sa, špľachotal a šuchotal.
Hravý, ale nie dravý, prúd dunajskej vody nás zviezol popod všetky mosty za necelých 50 minút. V jeho toku nás strážili 2 člny. Miestami sme vyzerali, najmä pre divákov na mostoch, ako kŕdeľ káčatiek, ktoré strážia starostliví kačací rodičia. Pre bezpečnosť plavcov i člnov v Dunaji sme sa držali v kompaktnej skupine.
Stretávajúce lode a remorkéry na nás trúbili, my sme na nich pokrikovali. Každý podplávaný most sme poctivo odpočítali a odujúkali. Mimochodom, pod mostami sa nádherne húka a jačí.
Na rozdiel od mojej poslednej hromadnej plavby Dunajom (Lido 2018), podarilo sa mi mať zapnutú kameru počas celého plávania.

My sme si to užili. Dunaj sa tiež nesťažoval.
Skúste si to vychutnať s nami aj vy.
Ale nezabudnite.
„Dunaj má na mnohých miestach zradné prúdenie. Netreba ho nikdy podceniť. Bezpečné kúpanie sa odporúča len tam, kde sú na brehu štrkové alebo pieskové pláže. (P. Kleinert, dlhoročný otužilec a spoluorganizátor plavby SĽM - Slnovrat na Dunaji).