Petícia o hazarde, na prvý pohľad v poriadku, na druhý pohľad ...

Písmo: A- | A+

Petícia o hazarde v Bratislave od začiatku až po včerajšie hlasovanie poslancov prebehlo v znení súčasných zákonov na prvý pohľad v poriadku bez ich porušenia. Takže aké rozčuľovanie, zákony neriešia morálku poslancov.

Je tu aj druhý pohľad, cesta? Je: ROBME TO SPRÁVNE. ROBME demokraciu=vládu ľudu SPRÁVNE. Inými slovami ľud je suverén (Ústava čl .2 (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo). To citovala aj včera poslankyňa Dana Čahojová, ale len to nádejne zablikalo a hneď sa to ponorilo do tmy. Moc pochádza od občanov, teda NIE od zvolených zástupcov občanov. Preto je ľud suverén. Ľud, my občania, máme pre seba dobre nastavené zákony, aby platilo: Ľud je suverén? Jeho rozhodnutie je konečné záväzne platné? Nech si každý z nás zodpovie sám, ale ak sa spätne pozrieme na iniciatívu proti hazardu, tak odpoveď znie, nie. Bez rozdielu na akej strane stojíme. Všimli ste si na zasadaní mimochodom kto tam bol suverén? Žeby občania? Ak je ľud suverén, občianka, občan suverén musí mať posledné slovo v rozhodovaní a nie zvolený zástupca občanov. Ústava to potvrdzuje, ale zákony to vyvracajú. Cesta riešenie hazardu je scestná a porušuje čl.2 ústavy. Riešením tu je opäť klasická priama demokracia s jej nástrojmi iniciatíva a referendum, kde občania majú posledné slovo hlasovaním rozhodovať a výsledok je vždy záväzne platný, ak má moc pochádzať od občanov, žiadna iná moc rozhodnutie nezmení, tobôž zvolený zástupca. A čo sa stalo včera večer? Petícia o hazarde nemôže stáť nad iniciatívou a referendom. Prax to jednoznačne potvrdila a tento rozpor by mal byť predmetom sťažnosti na Ústavný súd a výsledkom by malo byť zrušenie petície v zákone o hazarde

Mnoho ľudí na facebooku vidí za včerajším neúspešným hlasovaním skorumpovaných poslancov. Človek nevidí do hláv poslancov, treba sa ich na to priamo spýtať . Poslanec Greksa tak urobil. K tomu je možne pridať aj neobmedzenú svojvôľu zvoleného zástupcu, lebo zastupiteľský systém je nastavený na bezbrehú moc a beztrestnosť zvolených zástupcov. A to ukazuje na pravú príčinou spomenutej korupcie. A aj keby nikto z poslancov nebol skorumpovaný, bol by čistý, a hlasovaním by bol proti, ako vidíme vec to nerieši. Riešenie je priama demokracia.

Autor: Paul Pirovits, člen OZ Priama demokracia

Skryť Zatvoriť reklamu