Malý diabol v detskom tele

Písmo: A- | A+

Vyzerajú roztomilo, no niektoré ich funkcie nie sú vôbec zábavné. Vitajte vo svete batoliat, kedy je aj chvíľa ticha desivá.

Nástroj na mučenie

Zabudnite na lámanie kostí, strhávanie nechtov, či nekonečné pozeranie série Twilligt. Bábätko je len krásny názov, vymyslený samotným diablom. Nepripraveného rodiča a rodinného príslušníka totiž dokáže mučiť už od prvého dňa svojho príchodu na svet … a zastaví ho jedine prsník plný mlieka.

Pripravte sa na brutálny spánkový deficit, vytrhávanie vlasov a chlpov, drvenie prstov na nohách, mučenie desivým hlukom, či nečakané nočné kopance do hlavy. Mamičky dostanú špeciálny bonus v podobe dodriapaných bradaviek, tatkovia zas rozdrvené semenníky.

Osobný tréner

So slzou v oku budete spomínať na prvý polrok, kedy sa ten malý diabol ešte nedokázal presúvať z miesta na miesto. Pohoda sa končí vtedy, keď začne liezť po štyroch a koniec sveta pri prvom úspešnom pokuse o postavenie s pomocou akéhokoľvek objektu. Takzvaný prismŕdač nábytkový vám zoberie aj ten posledný kus energie, ktorý vám zostal po bezssenných nociach strávený snahou o jeho uspanie.

Budete za ním každú chvíľu utekať, snažiť sa ho zachytiť pri strate rovnováhy, snahe o zničenie vašej novej telky, či plejstejšnu. Ultimátne kombo ale začína s jeho dorastením do výšky kuchynského stola - vtedy sa zmeni ma malého zasratého (doslova) zlodejíčka, ktorý vám ukradne aj ten posledný kúsok pečiva, len aby ho rozmočil slinami a rozotrel po celej sedačke. A vy pôjdete spať hladní.

Demoličný tím

Hneď po tom, ako zaveziete manželku do pôrodnice si odfoťte svoj krásny byt. Spravte si desiatky fotografií, aby ste mohli spomínať na krásne časy, kedy ste žili v relatívnom luxuse, poriadku a váš byt ste mohli s hrdosťou označiť za čistý. Príchod dieťaťa totiž všetko zmení.

Najskôr sú to len všade prítomné plienky, ktoré veľmi rýchlo menia vôňu aviváže na pach skazeného mlieka. Syndróm prežierania sa je síce individuálny, no neexistuje kojenec, ktorý by nehádzal tie svoje malé šabličky kade tade. Z osobnej skúsenosti to vyzerá, že stupeň dokonalosti sa zvyšuje s každým dieťaťom. Mamičky tak dostanú darček priamo do výstrihu, tatkovia zas úplne všade, prípadne sa pošmyknú na umne strelenom kúsku, smerovanom priamo na zem.

So schopnosťou presunu po izbe nastáva obdobie ničenia. Ako prvý za obeť padne nábytok, ktorý jednoducho nie je stavaný na to, aby odolal detským zubom a zaschnutej zmesi detských slín, piškót a kašičky. Malý ničiteľ k tomu pridá aj svoje obľúbené hračky a vy len so slzou v oku pozorujete znižujúcu sa hodnotu svojho kedysi krásneho a drahého nábytku.

Ďalšie funkcie

Živý vysávač – Padne vám niečo na zem? Vy si to všimnúť nemusíte, no váš malý štvornožkár to zistí a okamžite sa rozbehne to skontrolovať. Každá jedna smietka, spadnutý kúsok jedla, či dokonca aj špendlík, nájde jednducho všetko. Navyše nemusí byť vôbec hladný, momúľanie rôznych vecí je predsa tak zábavné.

Detektor relaxu – Konečne ste po náročnom dni uspali dieťa a práve ste vliezli do horúcej sprchy? Zabudnite na obľúbený relax, dieťa je osvedčeným detektorom relaxu. A ako správny detektor ho predsa musí oznámiť, najlepšie srdcervúčim plačom, ktorý postupne zneje presne tak, ako keby ste ho začali doslovne drať z kože. Niektoré deti majú rozšírenú funkcionalitu aj na detekciu návštevy toalety.

Asistent sociálneho odlúčenia – večera v reštaurácii, film v kine, či len kávička s kamoškou. V prvých rokoch života zabudnite na akékoľvek povyrazenie si. Keď už vie chodiť tak neobsedí a keď ešte chodiť nevie, tak má dostatočne široký zvukový repertoár, aby sa zviditeľnil okamžite po tom, ako si vložíte prvé sústo do úst.

Antikoncepcia (kazišuk) – Je to smutné, ale váš sexuálny život skončil. No dobre, nie tak úplne, ale užívať si radovánky bude čoraz ťažšie nielen preto, že ste po celom náročnom dni s ním úplne zničená. Keď si totiž konečne s manželom nájdete spoločnú chvíľu, je tu 99-percentná pravdepodobnosť detekcie relaxu (viď predchádzajúci bod).

Skryť Zatvoriť reklamu