reklama

Privlastnili ste si Európu, pán Juncker?

Po rétorickom cvičení o stave Únie predsedu Európskej komisie Jeana – Clauda Junckera som sa skoro pozvracal. Toľko fráz a vyhrážok som naposledy počul hlboko pred rokom 1989.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (144)

 Vážený pán Juncker,

pokladám za nehorázne akým jednostranným a manipulatívnym spôsobom sa väčšina médií snaží vzbudzovať súcit, morálnu vinu a neviem ešte čo v spojitosti so súčasnou utečeneckou krízou.

Vyprosím si, aby akýkoľvek pseudohumanista, dvorný prispievateľ miestnych médií, urážal svojimi príspevkami, a to denno-denne, príslušníkov strednej vrstvy, bez poznania ich života, občianskej angažovanosti, solidarity ..., ktorá v tejto krajine nielenže platí dane, ale na svojich pleciach niesla a nesie všetky „experimenty“, ktoré si tu vyskúšali rôzne slovenské vlády. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skutočná slovenská stredná vrstva, ľudia s príjmom niekde okolo 500 – 700 eur v hrubom, už má plné zuby neustáleho obetovania sa, prispôsobovania sa, čakania „na krajšie zajtrajšky“ a vyžadovaného pochopenia pre iných. 

Delil sa štát, nikto sa nás nepýtal.

Euro sa zaviedlo ako z rýchlika.

Zaplatili sme mečiarovské zruinované fabriky a banky.

Okradli nás vo veľkej i malej privatizácii.

K eurofondom väčšina z nás nemá žiadny prístup – z hľadiska čerpania či kontroly.

Tlačíme peniaze do Grécka, lebo Brusel. 

Sme obťažovaní rôznymi Smotánkami, Plesmi v opere ... , v ktorých sa politici a biznismeni, s podivne nadobudnutým majetkom, predvádzajú ako opice v cirkuse. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Euroúradníci nás buzerovali za nedostatočnú ochranu ukrajinsko – slovenskej hranice, lebo Schengen, tak sme tam vrazili cez miliardu korún a v Poloninách nemôžete ísť ani na WC, aby vás nesnímala signalizačná stena ... a tu je zrazu z Európy korzo.

EÚ prostredníctvom EK nám diktuje tvar a farbu uhoriek a paradajok (čo tam po plytvaní jedlom), ich „diverzifikácia energetických zdrojov“ preorientovala poľnohospodárstvo na pôdu drancujúce energetické plodiny a nenájdete tu už pomaly rieku, , ktorý by nebola zahumusená MVE. Na všetko sú normy, smernice ...

To všetko sme akosi prežili, ale odtiaľ – potiaľ.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

1)

Na letisku ste zaviedli brutálne bezpečnostné kontroly. Vraj terorizmus. Dnes nemôžete zobrať do lietadla vodu, zubnú pastu ... , každý vás tu skenuje, pozoruje ... a keď sa ktokoľvek rozhodne vás „pozvať“ na osobnú prehliadku, tak sa môžete postaviť na hlavu a stane sa tak.

Cez Schengenskú hranicu sa tu však bez problémov valia neidentifikovaní ľudia, bez akejkoľvek kontroly, s neznámymi úmyslami ... , ktorí sa búria proti odovzdaniu identifikačných údajov, ktoré sú Európania povinní odovzdávať pri každej kontrole!!!!

Znamená to, pán Juncker, že občan EÚ má v súčasnosti menšie práva na slobodu a voľný pohyb, než akýkoľvek utečenec?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

2)

V roku 2013 dosahovali priemerne úspory slovenského občana v bankách výšku 5 064 eur.

A tu počúvate, že niekto z vojnovej oblasti, neskutočne trpiaci, má 5 až 6 tisíc eur na prevádzača (x počet členov rodiny).

Skúste mi, pán Juncker, vysvetliť pôvod týchto „úspor“.

Žijem v strednej Európe, v pomerne bohatej a stabilnej krajine, obaja pracujeme a čuduj sa svete, moja rodina by si v tejto chvíli nemohla dovoliť zaplatiť prevádzača. Chudobný Sýrčan si to dovoliť môže. 

Apropo, musí ísť o hotovosť nakoľko predpokladám, že akýkoľvek majetok utečencov z vojnovej oblasti je nepredajný, ak nie je rovno zničený. 

Médiá konštatujú, že z ohrozených oblastí utekajú ľudia, ktorí „na to majú“, najchudobnejší ostávajú napospas vojnovému besneniu. To Vám pán najspravodlivejší nevadí? Čo potom migrácia vyriešila? 

3)

Programovo rôzne média tvrdia, že ide väčšinou o rodiny s deťmi. Žiaľ, potom musia začať manipulovať aj s obrazovým záznamom, nielen z textom. Nielen televízne záznamy odhaľujú, že ide predovšetkým o mladých mužov a štatisticky ich je 72 %.  

A opäť sa pýtam: odkiaľ majú títo chudobní, prenasledovaní, vybombardovaní úbožiaci najnovšie mobily, značkové rifle ... ???

Skúste mi taktiež vysvetliť, ako je možné, že utečenec, ktorý je niekoľko mesiacov na cestách predvedie pred rakúskou políciou atletický výkon hodný Usaina Bolta? 

4)

Možno vás pán predseda EK zabudli informovať, že v SR máme cca 200 000 rómov, ktorých sme do dnešného dňa nezintegrovali, aj vďaka mizernej kontrole vašich európskych štruktúr, a tak sme trošku rozladení, že sa nám tu valia ďalší potenciálni spoluobčania z iného kultúrneho prostredia, bez vzdelania a jazykových schopností. 

Akosi u týchto ľudí nevidíme pokoru, vďaku, záujem rešpektovať pravidlá ..., a to len prichádzajú.

Vidíme vyvolávanie pouličných nepokojov v krajine, kde sú dočasnými hosťami, pohŕdanie pomocou a pod. 

Vidíme ako dopadla integrácia vo Švédsku a nakoľko, na rozdiel od Vás, nemáme selektívnu pamäť, tak si do dnešného dňa pamätáme horiacu Paríž a týždne pouličných bojov. 

5)

Skúste pán Juncker, prosím, nám obyčajným daňovým poplatníkom v jednej malej krajine, vysvetliť, prečo týchto utečencov, ktorí nás prichádzajú kultúrne obohatiť, neprijali im kultúrnenáboženský blízke krajiny?

A skúste nám taktiež poradiť, ako sa bežný občan Európy má vnútorne vysporiadať napr. s takýmito výpoveďami:

http://www.topky.sk/cl/1000851/1496769/Strasidelna-spoved-bojovnika-IS-o-utecencoch--Su-medzi-nimi-tisicky-nasich-zabijakov

http://archiv.ihned.cz/c1-19684310-islam-je-velmi-tezke-politicky-asimilovat

http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-cyrilem-hoschlem-dgc-/domaci.aspx?c=A150902_170215_domaci_jw

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/379668-je-to-nabozenska-valka-evropa-zrudy-z-is-podcenuje-varuje-v-praze-velitelka-kurdske-zenske-milice.html

Ak by som bol mecenáš a chcel destabilizovať Európu, tak to urobím presne takto ... podporím toto utečenecké tsunami.

6)

Vo svojom moralizujúcom prejave ste nám, pán predseda EK, okrem výčitiek, adresovali, že svoje predstavy Európy mocensky presadíte. Mám za to, že to už bolo. Volalo sa to RVHP, Varšavská zmluva ... a dopadlo to dosť zle. 

Ďalej tvrdíte, že všetci Európania boli utečencami. Hmm ...

Moji starí rodiča prežili II. svetovú vojnu, skrývali sa kade-tade, dedo mojej priateľky bojoval pod Prašivou (to je taký masív v Nízkych Tatrách)..., tak nás láskavo nepoúčajte o utrpení. Máme napočúvaných desiatky hodín príbehov od blízkych, ktorým nepomohol nikto.

Pán Juncker akosi ste vo vašom prejave zabudli dodať, že:

V roku 1938 nás zbabelci zo západnej Európy vydali fašistickému Nemecku, a to bez mihnutia oka, ako kosť psovi, lebo si mysleli, že tým uspokoja nároky Hitlera, dnes nám potomkovia týchto predposratých politikov kážu o solidarite? V roku 2015 prejavujú tú istú slabosť a nerozhodnosť, mysliac si, že ich ústupky a povrchné videnie sveta, povedie k želanému výsledku. 

Moju krajinu ste nechali v bahne nielen v roku 1938, ale aj počas komunistického puču v roku 1948 či počas intervencie „spriatelených armád“ v roku 1968. Rovnako ste nepomohli Maďarsku, Rumunsku, NDR ... , lebo byť zbabelcom je jednoduchšie a pohodlnejšie než riskovať vojenský konflikt s vtedajšou ríšou zla. 

Politickí emigranti z Československa po roku 1968 neprišli na západ s nastrčenou dlaňou, a agresívnym vystupovaním, ale boli to vzdelaní a rozhľadení ľudia, ktorí od prvej chvíle rešpektovali svoj status utečenca, miestne zvyky, požiadavky krajiny a hodnoty nových domovských krajín.

Máme akési OSN, to OSN, ktorého modré prilby sa pozerali na to ako sa mačetami posekalo milión Tutsiov a Hutov v Afrike, zmasakrovala Srebrenica ... Teraz nám opätovne akýsi úrad vysokého komisára teoretizuje a mudruje, namiesto toho, aby konal. Kde je akčnosť, nasadenie, logistika ... ???? 

7)

Ja a moji spoluobčania sme nebombardovali Irak, nevyvolali občiansku vojnu v Sýrii ... , nemáme na to mocenské a finančné zázemie, nechcite preto od nás, aby sme boli svedomím sveta. 

A opäť sa pýtam, pán Juncker, koľko percent ozbrojených síl krajín EÚ (NATO) je nasadených na zabezpečenie stability v problémových oblastiach, lebo mám taký pocit, že predstava európskej bezpečnosti je zúžená na vojenské prehliadky a neustále cvičenia predražených národných armád. 

A skúste mi taktiež vysvetliť, ako je možné, že krajiny, ktoré disponujú najmodernejšou vojenskou technikou, početným vojskom ... nedokážu poraziť diletantov z IS, ak si nemám myslieť, že existuje kohosi záujem dlhodobo udržovať tento „nerozhodný výsledok“.

 Vážený pán Juncker,

mrzí ma, že ste v kilometroch chodieb bruselských inštitúcií zablúdili, a akosi ste si nevšimli, že žiadna Európa už neexistuje.

Európu si privlastnili byrokrati a politici vášho razenia, ktorí realizujú svoje plány – politické a biznis - bez rešpektovania názorov a potrieb ľudí, obyvateľov EÚ. 

EÚ je dnes územím s najväčším výskytom fráz a politicky korektných vyjadrení na kilometer štvorcový. O každom probléme sa mesiace rozpráva, a to až do chvíle, kým sa tento nestratí alebo nezhorší. Následne sa prijímajú riešenia bez hlavy a päty ... 

EÚ nikde nebola dokonale solidárna, vizionárska, pokroková ..., ale v ostatných rokoch sa jej paralýza prehĺbila natoľko, že už ide len a len o klub vzájomne sa vydierajúcich štátov, nerovného postavenia malých a veľkých krajín, svet premrhaných miliárd na nezmyselné, vzájomne sa negujúce projekty, svet desaťtisícov predpisov a noriem, ktoré v konečnom dôsledku nikto nedodržiava a nekontroluje, svet konferencii, workshopov ...

Chcem jesť krivé uhorky a nedokonalo červené paradajky, kúpiť si okno či práčku, ktorá možno nebude dokonalá, triediť odpad, lebo je to slušné, nie vyžadované a pritom zároveň nekontrolované, nepotrebujem certifikované pláže a ani drevo, najmä ak ide v mnohých prípadoch o certifikačný podvod ...

A viete čo chcem najviac: skutočne necenzurovanú, nemonitorovanú a nemanipulovanú európsku slobodu a v rámci nej možnosť vybrať si, kto bude môj sused. 

A preto si myslím, že potom, čo Veľká Británia odhlasuje odchod z EÚ, začne koniec tohto nekompatibilného spoločenstva ... 

... alebo nám pán Juncker prikážete zostať?

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 462
  •  | 
  • Páči sa:  1 530x

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu