Cesta farizejstva. Od obvinenia k dedine roka

Už sa ani netvárime, že ide o princípy a hodnoty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dedinou roka 2021, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo životného prostredia SR, Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP), Spolok pre obnovu dediny a Združenie miest a obcí Slovenska,  sa stal Kláštor pod Znievom v okrese Martin.

V bezhodnotovom štáte s pamäťou podenky je možné všetko. Aj oceniť obec obvinenú zo subvenčného podvodu, ktorému sa venovali aj Reportéri RTVS v príspevku Čáry – máry  s odpadmi,  a v ktorej k. ú. sa roky prevádzkovalo nelegálne vrakovisko.   

Sme štátom programovej slepoty. Vo verejných obstarávaniach, výberových konaniach i devastácii krajinného rázu. Oponentov a kritikov zmarginalizujeme, odsunieme na okraj, komisiami našich verifikujeme akýkoľvek obal bez obsahu, početnosťou mediálnych vystúpení prekryjeme pravdu i morálnu bezhodnotovosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Apropo, ministerstvo tlačových vyhlásení už opäť chystá ďalšiu timurovčinuČisté Slovensko. Národ podeniek už zabudol na Vyčistime si Slovensko, na farizejský  dotačný program s rozflákanými miliónmi  pri čistení nelegálnych skládok odpadov podvodníkmi, na aplikáciu TrashOut masívne propagovanú samotným rezortom životného prostredia, s dodatkom každým hlásením sa budú zaoberať príslušné úrady, ktorá sa napokon zmenila na výkrik do tmy a databázu dokumentujúcu náš vzťah k životnému prostrediu.          

Sme štátom povrchnosti. Namiesto každodenného rutinného vymáhania zákonnosti, odmeňovania slušných a drakonických trestov pre tých ostatných, blahorečíme a  financujeme hulvátstvo a ešte tomu tlieskame. Na tlačových konferenciách i v mediálnej povrchnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

 

 

Rudolf Pado

Rudolf Pado

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  1 457
  •  | 
  • Páči sa:  1 460x

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu