Mafia útočí, skončí čestný chlap v odpade?

Písmo: A- | A+

Na veľkom plátne doby poznačenej pandémiou sa naďalej odohrávajú individuálne príbehy ľudí bojujúcich za životné prostredie či sociálne spravodlivejší svet.

Tento príbeh ležérnosti orgánov štátu sme tu už žili a skončil smrťou dvoch mladých ľudí, odznakmi pripevnenými na kabátoch a protestami Za slušné Slovensko. A vtedy sme si niečo sľúbili. Už nikdy viac nedopustíme, aby ktokoľvek v tejto krajine bojujúci za vec verejnú ostal sám ako prašivý pes kôlni proti moci peňazí a vplyvu. 

V Žitavciach sa už dva roky odohráva príbeh ako vystrihnutý z dôb Mečiarizmu. Škoda na životnom prostredí vyše 1,3 milióna. Otrávený kôň, zastrašovanie, vyfabulované trestné oznámenia na oznamovateľa, páchatelia pobehujúci po slobode a naťahované vyšetrovanie. Kam až siahajú chápadlá oligarchu napojeného na bývalé vedenie štátu? Ako to napokon skončí?

Nelegálna skládka v obci Žitavce - okrem veľkej environmentálnej škody – je ukážkou nekalých praktík a demaskuje "fungovanie" slovenských orgánov činných v trestnom konaní.

Obrázok blogu

Video

Obrázok blogu

Video

Obrázok blogu

Generálna prokuratúra SR namiesto reálnej ochrany občana postupuje „štandardným spôsobom“, Kancelária prezidentky SR, Ekofórum a ďalšie oslovené subjekty bez reakcie

Obrázok blogu

Odpoveď Nadácie Zastavme korupciu 

Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu